Marynarska opowieść (2)
Nikolina Szurgocińska

SPORT

Zaczęli wystrzałowo
Biegaczy nie zniechęca paskudna aura. W Szczecinie zaczęli nowy rok od tradycyjnego Biegu Noworocznego na dystansie 5 km z metą na Jasnych Błoniach. Udział wzięło ponad 400 zawodników, a wśród nich pokaźna grupa z naszego powiatu. Spisali się doskonale, bo wygrał Paweł Pankratow z Mieszkowic (Hermes Gryfino) z czasem 15 min 55 s, wyprzedzając o ponad pół minuty swego trenera Bartosza Nowickiego z MKL Szczecin. Wśród kobiet była zamiana miejscami, bo zwyciężyła szczecinianka Natalia Gulczyńska z MKL - 19:21 przed chojnianką Nikoliną Szurgocińską (Hermes) – 19:51. Bardzo dobrze spisała się też druga z chojnianek Aneta Jaz, która wśród kobiet zajęła siódme miejsce z czasem 22:46.
(tekst i fot. tw)

Unihokeistki w finale
Uczennice z gimnazjum w Widuchowej wzięły udział w finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju, która odbyła się 19 grudnia w Wierzchowie. Co prawda nie dały rady przeciwniczkom (uległy 1:4 Dębnu, 0:4 Bierzwnikowi i 0:6 gospodyniom imprezy), ale satysfakcjonujące było dotarcie (drugi raz w historii szkoły) do wojewódzkiego finału, przechodząc wcześniej z sukcesem etap rejonowy, powiatowy i regionalny. Drużyna pod opieką Marleny Błaż wystąpiła w składzie: Łucja Jaworska, Patrycja Jaworska, Zuzanna Jóźwiak, Laura Kubicka, Aleksandra Masztaler, Oliwia Mourri, Maria Nazar, Natalia Szewczyk, Roxana Thiefs, Gabriela Tobolska.