Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 03 z dnia 17.01.2017

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Orkiestra z rozmachem
Radiowa Jedynka na żywo z Chojny
Minister odpowiada w sprawie peronów
Eko-Fiuk chce stworzyć magazyn odpadów na lotnisku
Zdarzyło się w roku 2016
Cedynia przejęła miejskie podziemia
Miasta Księstwa Pomorskiego w Gryfinie
Jasełkowa profeska
Sport

Jasełkowa profeska

Za nami już kolejny XVIII Rejonowy Przegląd Jasełek, organizowany przez katechetki ze szkoły podstawowej w Chojnie (Marię Rebelkę i Aleksandrę Słodkowską) we współpracy z Centrum Kultury. W tegorocznych zmaganiach brało udział dziewięć drużyn w trzech kategoriach wiekowych: maluszki z zerówek, klasy I-III i troszeczkę starsi z klas IV-VI. Mimo że to prawie jubileuszowa odsłona konkursu, to nie mogło być mowy o nudzie. 11 stycznia w CK dzieciaki dały z siebie wszystko i można coraz odważniej wspominać o rosnących młodych talentach.

Maryja i Józef z SP Stołeczna

Jako pierwsze popis dały przedszkolaki, które odgrywały swoje role z nieskrywanym entuzjazmem. Mieliśmy więc tańce, radosne kolędowanie, pięknie wyrecytowane wierszyki i bardzo starannie przygotowane stroje (to ostatnie to już zasługa rodziców i pań przedszkolanek). Ulubieńcem publiczności w tej grupie został niewątpliwie Jaś Kozakiewicz ze Szkoły Podstawowej w Stołecznej, który wcielił się w rolę Józefa i pastuszka – miał więc dwa razy więcej pracy do wykonania na scenie, a mimo to swoją energią i zaangażowaniem podbił serca widowni. Duże brawa zebrali również uczniowie z najstarszych grup. Chojeńska podstawówka przygotowała dopracowany w każdym detalu spektakl, a Herod grany przez Kacpra Fedorowicza wypadł naprawdę przekonująco.

Diabełki z Mieszkowic tak rozrabiały, że ze zmęczenia zasnęły

Dzieciaki z Mieszkowic, razem ze swoimi opiekunkami, podeszły do zadania z humorem – furorę zrobiły tutaj diabły i diabełuszki z piekła rodem. Ponadto grupa ta miała naprawdę dobrych wokalistów (talentów tam nie brakuje), którzy umilili czas oczekiwania na uczniów z Gryfina. Ci ostatni, mimo spóźnienia pociągu, dotarli na przesłuchania i zawojowali scenę. Największym showmanem okazał się Łukasz Tokarski (jako Józef), nieprzejmujący się nawet tym, że płyta nagle przestała działać - najwidoczniej występy a capella ma opanowane śpiewająco. Jego występ przewodnicząca jury Elżbieta Kowalczyk skwitowała słowami: „Jak to mówi młodzież - profeska”. Uznanie jury zyskał także występ podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. Fantastycznie w roli prowadzących przegląd spisali się uczniowie szkoły z Chojny: Hania Wardęga i Piotr Podniesiński.

Prezentujemy trzy najlepsze zespoły w poszczególnych grupach:
Przedszkola: 1) gr. 0 z SP w Stołecznej, 2) gr. 0 z SP w Gogolicach 3) Słoneczka z Chojny.
Klasy I-III: 1) SP Chojna - filia w Godkowie, 2) SP Chojna (w tej kategorii wiekowej brały udział tylko dwie drużyny).
Klasy IV-VI: 1) ex aequo SP Mieszkowice i SP Chojna, 2) SP Gryfino, 3) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie.
Wyróżnienia powędrowały do: Łukasza Tokarskiego (SP Gryfino), konferansjerów Piotra i Hani (oboje SP Chojna), Kornelii Sicińskiej (SP Mieszkowice) i Kacpra Fedorowicza (SP Chojna).
Tekst i fot. Marta Walkowiak

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska