Miasta Księstwa Pomorskiego w Gryfinie
Jasełkowa profeska

SPORT

Z Orkiestrą po lodzie
W przeddzień 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano w Moryniu bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, od wielu lat towarzyszący tej akcji. Była to już czwarta z kolei taka impreza w tym mieście. Jak co roku odbyła się też licytacja koszulek z logo WOŚP. Pomimo wyjątkowo trudnych warunków biegowych (cała trasa przypominała tor lodowy) na ścieżkę wokół miasta wyruszyło około 40 biegaczy. Niektórzy po dwóch okrążeniach „gasili motory”, chroniąc się w pomieszczeniach „Złotej Rybki”, lecz byli także tacy, którzy pobiegli dodatkowo wokół jeziora Morzycko.
Impreza, której głównym organizatorem był morynianin (obecnie mieszkający w Szczecinie) Wojciech Marciniak, stanowiła też okazję do spotkania towarzyskiego. Przy kawie, cieście i pieczonych kiełbaskach uzgadniano plany startów w nadchodzącym sezonie. Biegaczy odwiedził burmistrz Morynia Józef Piątek, a starosta Wojciech Konarski w znakomitej formie przebiegł trzy okrążenia.
Na lodowej trasie Wojciech Marciniak,
a obok niego Małgorzata Jaz

Wszyscy uczestnicy przed biegiem
(tekst i fot. tw)

Dobry początek
Victoria Chojna rozpoczęła w sobotę rundę rewanżową w V lidze tenisa stołowego, rozgrywając dwa wyjazdowe mecze. W pierwszym nasza drużyna pokonała Technika Smolnica 8:2. Oto skład gości i zdobyte punkty: Karol Kłonowski, Michał Olejnik, Patryk Zając po 2,5, Tomasz Bałachowski 0,5 pkt. Zawodnicy rezerwowi: Krzysztof Jachowicz i Filip Marchewka.

Od lewej: Jan Gałuszka, Piotr Junosz i Kuba Rajczak

W drugim sobotnim meczu Victoria wygrała 7:3 w Dębnie z tamtejszym STS-em (Kłonowski, Olejnik po 2,5 pkt, Marchewka 1,5, Zając 0,5 pkt; skład uzupełnił K. Jachowicz). Victoria jest na trzecim miejscu w tabeli.
Tydzień wcześniej zawodnicy grali w turnieju o puchar burmistrza Stepnicy. Piotr Junosz w kategorii szkół podstawowych wywalczył trzecie miejsce. W grupie mężczyzn +40 czwarty był Tomasz Bałachowski, a wśród mężczyzn do lat 40 Michał Olejnik zajął szóstą pozycję.