Podwyżka w powiecie
Jarosław Przygoda

SPORT

W reprezentacji i w Chojnie
Jak już informowaliśmy, założyciel klubu Garda Chojna Jarosław Przygoda został powołany na pierwszego trenera bokserskiej młodzieżowej kadry narodowej 17-18 lat. Głównym tegorocznym celem jest przygotowanie zawodników do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w październiku odbędą się na Ukrainie. Od 29 stycznia do 6 lutego chojnianin pomaga także w przygotowaniach kadry seniorów podczas zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie koło Władysławowa.
Na co dzień w Chojnie Jarosławowi Przygodzie w prowadzeniu zajęć z okolicznymi amatorami boksu pomaga dwóch trenerów. Jak powiedział nam szef klubu, obecnie w najmłodszej grupie jest czwórka rokująca nadzieje na sukcesy, jakie kilka lat temu odnosili Eryk Giermak i Justyna Pietras. Oboje zakończyli już karierę i nie kontynuowali jej w kategorii seniorów.

Trening w hali Gardy

Zajęcia w hali Gardy na lotnisku w Chojnie (w byłym hangarze przy ul. gen. Andersa) odbywają się codziennie: w poniedziałki, środy i piątki od godz. 18.30 oraz wtorki i czwartki od 17.15 (zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli) oraz we wtorki i czwartki od 16 (dzieci). Jest też możliwość treningów indywidualnych. Kontakt: tel. 516 019 411.
(tekst i fot. rr)

Trzy mecze w dwa dni
W zaległym meczu o mistrzostwo V ligi tenisa stołowego Victoria Chojna w piątek w Policach wygrała z IV UKS Champion aż 10:0. Nasz zespół wystąpił w składzie: Patryk Zając, Tomasz Bałachowski, Michał Olejnik i Karol Kłonowski (wszyscy zdobyli po 2,5 pkt).

Kłonowski, Marchewka, Jachowicz, Olejnik i Zając

W sobotę u siebie Victoria po zaciętych pojedynkach pokonała LKS Mewa Resko 7:3 (M. Olejnik 2,5 pkt, K. Kłonowski 1,5, P. Zając 1,5, F. Marchewka 1, T. Bałachowski 0,5, K. Jachowicz). W drugim sobotnim meczu chojnianie byli blisko pokonania lidera - MSZS Świdwin. Po bardzo emocjonującej grze przegrali jednak 4:6, o czym zdecydowały dwie porażki w pięciosetowych pojedynkach. Skład: Kłonowski 1,5 pkt, Olejnik 1,5, Bałachowski 1, Zając, Jachowicz, Marchewka. Victoria jest na czwartym miejscu w tabeli. W kolejnych meczach 4 marca podejmować będzie drużyny z Koszalina.

Pracowity styczeń dla badmintonistów
Styczeń był bogaty w starty dla badmintonistów Krokusa Góralice. 21 stycznia wzięli udział w ogólnopolskim turnieju o puchar firmy Maced w Polanowie. Rywalizowało 83 zawodników z następujących - oprócz naszego - klubów: Kometa Sianów, Badminton Sławno, Dwójka Bytów, UKS Poznań, MLKS Solec Kujawski i Maced Polanów. W kategorii młodziczek młodszych czołowe miejsca wywalczyły zawodniczki Krokusa: pierwsza była Wiktoria Lewandowska, druga Martyna Ziętek, a pozycję trzecią i czwartą ex aequo zajęły Zuzanna Biel i Dominika Szumiło. W młodzikach Wojciech Kościelny był drugi. W deblu młodziczek wygrała para Zuzanna Biel i Wiktoria Lewandowska, a druga była Dominika Szumiło i Martyna Ziętek. W deblu młodzików trzecie miejsce zajęli Wojciech Kościelny i Michał Makuchowski, a w grze mieszanej na drugiej pozycji znaleźli się Michał Makuchowski i Martyna Ziętek. Wśród żaków w gronie dziewcząt Karolina Kozak zajęła ex aequo 3-4 miejsce. W grupie krasnali na drugim stopniu podium stanęła Zosia Biel.
19-22 stycznia w Imielinie (woj. śląskie) trwały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Karol Gontarz, zarówno w singlu jak i deblu, zakończył swój start na pierwszej rundzie.
W miniony piątek i sobotę Krokus uczestniczył w kategorii młodzików młodszych w turnieju z cyklu Grand Prix Polski w Głubczycach. Najlepiej wypadł debel dziewcząt Zuzanna Biel i Wiktoria Lewandowska, awansując do pierwszej ósemki. Miejsca w szesnastce wywalczyły dwie pary: Wojciech Kościelny i Michał Makuchowski w deblu chłopców oraz Michał Makuchowski i Martyna Ziętek w grze mieszanej.