Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 07 z dnia 14.02.2017

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Walentynkowe życzenia
Którzy nauczyciele stracą pracę?
Nagrodzeni za migrantów
Liczba cudzoziemców rośnie, bo... musi
Jak stworzyć specjalną strefę i jak jej nie stworzyć
Akt oskarżenia za dopalacze w Mieszkowicach
Rond powinno być więcej
Brukselę wygrali gimnazjaliści
Sport

Brukselę wygrali gimnazjaliści

Drużyna z Gimnazjum w Chojnie wygrała 9 lutego X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Honorowy patronat po raz piąty objął prof. Bogusław Liberadzki - poseł do Parlamentu Europejskiego, który ufundował główną nagrodę: wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Zwycięzcy wystąpili w składzie: Ewa Jabłońska, Julia Laskowska i Gracjan Jasnos (opiekun Urszula Rados). To oni właśnie pojadą do Brukseli. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z gimnazjów i klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. W tym roku rywalizowali uczniowie z gimnazjów w Baniach, Chojnie i Widuchowej oraz z ZSP nr 2 w Gryfinie i ZSP w Chojnie. Pytania dotyczyły: geografii, symboli narodowych, ustrojów państw, organizacji międzynarodowych, w tym głównie Unii Europejskiej, potraw i znanych Europejczyków. Celem było propagowanie wiedzy o Europie, pokazanie różnorodności kulturowej i obyczajowej państw Starego Kontynentu. Uczestników oceniała komisja kierowana przez Gerarda Lemkego - przewodniczącego Chojeńsko-Gryfińskiego Stowarzyszenia Wspólnej Europy. Młodzież w przygotowaniu prezentacji wykorzystywała umiejętności gry na instrumentach muzycznych oraz zdolności kulinarne, częstując wypiekami kuchni portugalskiej.

Zwycięski zespół: Julia Laskowska, Ewa Jabłońska i Gracjan Jasnos

Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Widuchowa (Klaudia Knap, Zuzanna Kałuża i Filip Wermuth - opiekunka Irena Chęś), a trzecie ubiegłoroczni laureaci - ZSP Chojna (Karolina Herman, Justyna Zygmunt i Mateusz Grzegórzek - opiekunka Danuta Perz).

Koordynatorkami konkursu były: Danuta Perz i Gabriela Kafar.
(r)

do góry
2018 ©  Gazeta Chojeńska