11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”
Chrobry by się wstydził za taką ulicę
Sport

SPORT

Dwa złotka i sreberko
To był wymarzony start. Na odbywających się w dniach 11-13 lutego w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów lekkoatletki Hermesa Gryfino zdobyły trzy medale, w tym dwa złote i jeden srebrny. Wśród około 200 klubów w klasyfikacji medalowej Hermes zajął piąte miejsce. Należy jeszcze dodać, iż poza medalami były także występy w finałach. Tak więc był to bez wątpienia najlepszy start w hali w dziejach klubu.

Aleksandra Kwiecień - mistrzyni Polski w trójskoku

Jako pierwsza srebro zdobyła Weronika Stefaniuk, skacząc 167 cm wzwyż. Wszystkie wysokości zaliczała za pierwszym razem i dopiero zaporą okazało się 170 cm. Poprzeczkę na tej wysokości pokonała Martyna Lewandowska z Płocka, wyprzedzając naszą zawodniczkę.
Następny w kolejności był złoty medal Aleksandry Kwiecień w trójskoku. Tu Ola dominowała, mając zdecydowanie najlepszą serię. Wygrała różnicą 30 cm, uzyskując swój rekordowy wynik 11,68 m. Oczywiście jest to najlepszy tegoroczny rezultat w kraju. Ola jest bardzo utalentowaną i wszechstronną zawodniczką i z powodzeniem mogłaby zawalczyć o medal w biegu płotkarskim, skoku w dal czy też w pięcioboju. Przypomnijmy, że podczas letniej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu zdobyła brązowy medal w skoku w dal i była piąta w biegu na 100 m przez płotki.

Agata Piekarz zdobyła złoty medal w chodzie

Serię medalową zakończyła filigranowa chodziarka Agata Piekarz, pokonując dystans 3000 m w rekordowym czasie 14:21,91 sek. Srebrna medalistka Julia Mądra z Mielca straciła do niej ponad 15 sek. Agata robi duże postępy, poprawiając ze startu na start już bardzo wyśrubowane wyniki. Obecnie jest zdecydowanie najlepszą chodziarką w kraju w kategorii juniorek młodszych.
Oprócz medali mieliśmy jeszcze dwa występy w finale B oraz jeden w finale A. Oskar Domingos zakwalifikował się do najlepszej ósemki w biegu na 60 m przez płotki, zajmując szóste miejsce z rekordem życiowym 8,27 s. W finale B wystartowała na tym dystansie Marika Wójs, także poprawiając rekord życiowy (9,57 s). W biegu płaskim na 60 m przez sito eliminacyjne przeszła Klaudia Szkudlar, zajmując ostatecznie dwunaste miejsce z dobrym czasem 8,11 s.

Srebro Weroniki Stefaniuk w skoku wzwyż

Trenerzy Hermesa Jacek Stefański i Jan Podleśny są bardzo podbudowani mocnym wejściem swoich podopiecznych w nowy sezon, licząc na to, iż stadionowe występy sypną nowymi rekordami i kolejnymi medalami.

Paweł Pankratow

Forma wraca
Pochodzący z Mieszkowic – obecnie student Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego i nadal zawodnik Hermesa Gryfino Paweł Pankratow, po prawie rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, wraca do wysokiej formy. Podczas odbywających się w Toruniu w ubiegły weekend Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce wywalczył bardzo dobre piąte miejsce w biegu na 3000 m.
Paweł uzyskał drugi w swojej karierze zawodniczej czas 8:29,37 s.
(tw, fot. Hermes)

Krokus w Szczecinie
Zawodnicy LUKS Krokus Góralice wzięli udział 12 lutego w 19. Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Netto Cup w Szczecinie. Podajemy najlepsze wyniki naszych uczestników. W kategorii do lat 8 w grze pojedynczej drugie miejsce wywalczyła Julia Matusik, wyprzedzając swą klubową koleżankę Agatę Skibę.
Wśród juniorów do 10 lat trzecia była Hanna Osetek, a w deblu para Karolina Kozak i Hanna Osetek zajęła drugą pozycję. W grupie juniorów do 12 lat najlepszy był Michał Makuchowski, a trzecie miejsce ex aequo wywalczyły Wiktoria Lewandowska i Martyna Ziętek. W grze podwójnej w tej kategorii wszystkie czołowe pozycje przypadły zawodnikom Krokusa: 1. Wojciech Kościelny/Michał Makuchowski, 2. Dominika Szumiło/Martyna Ziętek, 3. ex aequo Eryk Marczak/Kacper Marczak i Zuzanna Biel/Wiktoria Lewandowska. W kategorii do lat 16 wygrał Bartosz Korycki, a trzeci był Jakub Gołaś i Marcin Winnik. w deblu Bartosz Korycki/Jakub Gołaś wyprzedzili swych kolegów: parę Marcin Winnik/Mateusz Pepke. W kategorii mężczyzn open Karol Gontarz (na zdjęciu) wywalczył trzecią pozycję.

Mają wyższe kategorie
Trzeci szachowy turniej klasyfikacyjny rozegrano 11 lutego w Pałacyku pod Lwami w Gryfinie. Stawką było zdobycie IV i V kategorii szachowej. W sześciorundowych zawodach wygrał Szymon Soszka, a wyższe kategorie wywalczyło ośmioro podopiecznych Krzysztofa Rudnickiego:
kategoria IV - Szymon Soszka, Bartosz Nędzarek i Mikołaj Turek,
kat. V - Gabriel Jazukiewicz, Nikola Radomska, Aleksandra Kucharczyk, Wojciech Sztylke i Alan Piątek.

Walczyli w Cedyni
Ponad 50 zawodników wystartowało 11 lutego w VIII Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Cedyni. Oto zwycięzcy w czterech kategoriach.
Kobiety: Lidia Majchrzyk - Piasek. Chłopcy do lat 16: Patryk Marchewka - Piasek. Mężczyźni 17-45 lat: Arkadiusz Jenerowicz - Dębno. Mężczyźni powyżej 45 lat: Jacek Barabas - Dębno.