Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 10 z dnia 07.03.2017

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Wyklęta pamięć
Z Włóczykijem w różnych światach
Oświatowe perturbacje
Czy w Chojnie będzie filia kuratorium?
DIROW się tłumaczy
Wystąpią, ale jeszcze nie teraz
Poradnia w większej siedzibie
Uhuru znaczy wolność
Sport

Poradnia w większej siedzibie

Jerzy Sołtysiak
Nową siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej otwarto 2 marca w Chojnie. W poprzednim miejscu, na parterze byłego internatu liceum przy ul. Dworcowej, starostwo przygotowuje lekarskie gabinety specjalistyczne. Poradnię przeniesiono na trzecie piętro tego budynku i zajmuje ona całą tę kondygnację. Ma więc bazę lokalową należącą do najlepszych w województwie. Remont i adaptację wykonała firma Łukasza Fuksa z Żabnicy. Całość prac w budynku kosztuje 1,6 mln zł, w tym 247 tys. czynna już winda (kwotą 100 tys. zł dofinansował ją PFRON). Przygotowanie pomieszczeń dla poradni kosztowało ok. 800 tys.

Dyr. Jolanta Majewska
W otwarciu uczestniczyli m.in.: zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak, starosta gryfiński Wojciech Konarski, jego zastępca Jerzy Miler, przewodniczący Rady Powiatu Roman Michalski, proboszcz parafii św. Trójcy w Chojnie ks. Jan Zalewski, dyrektorzy szkół. Wszystkich przywitała Jolanta Majewska - dyrektorka gryfińskiej poradni (chojeńska jest jej filią, kierowaną przez Agnieszkę Rekść). Goście oglądali przestronne i jasne gabinety, a największe wrażenie zrobiła sala do ćwiczeń fizjoterapeutycznych i jej wyposażenie. Przy okazji wysłuchali prelekcji logopedki Marty Grylewicz i psycholożki Katarzyny Prędkiewicz o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka.
Poradnia powstała w Chojnie w 1977 roku jako Wychowawczo-Zawodowa, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 1992 roku. Pierwszym dyrektorem był przez 14 lat Marian Spławski. W 2009 roku z powodów oszczędnościowych władze powiatu przekształciły ją w filię poradni w Gryfinie. Służy pomocą dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom z pięciu gmin: Cedyni, Chojny, Mieszkowic, Morynia i Trzcińska-Zdroju. Zatrudnia 11 pracowników merytorycznych, w tym są pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, fizjoterapeuci.

Nowy gabinet fizjoterapii w chojeńskiej poradni

(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska