W Baniach zmiana w kulturze
Są w Zarządzie Okręgu

SPORT

Trzy razy brąz
Trzy brązowe medale zdobyli szachiści UKS Biały Pion Gryfino na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się 24 czerwca w Łazach koło Koszalina. Wśród najlepszych drużyn województwa zajęli trzecie miejsce, a na wynik ten zapracowali: Hania Grabowska (dziewczynki do lat 10), Martyna Kuryło i Aleksandra Kucharczyk (dz. do lat 12) oraz Karol Olias i Bartosz Szpura (chłopcy do lat 12). Złoto wywalczył Hetman Koszalin, a srebro Gryf Szczecin. Gryfinianie dwa brązowe medale zdobyli też w klasyfikacji indywidualnej: H. Grabowska do lat 8 i M. Kuryło do lat 12.

H. Grabowska, M. Kuryło i K. Rudnicki

Do punktacji drużynowej zaliczano wyniki najlepszych zawodników do szesnastego miejsca w kategoriach 10 i 12 lat. Blisko miejsc punktowanych byli także pozostali podopieczni Krzysztofa Rudnickiego: Przemek Gągoliński, Tomek Zabadała, Hubert Kopija, Janek Dejewski, Wojtek Sztylke, Wojtek Olszewski (do lat 10) Michał Nowaliński, Alan Piątek, Kuba Kuś (do lat 12) oraz w kategorii do lat 14 (niewliczanej do punktacji drużynowej) Kinga Dejewska, Szymon Soszka, Mikołaj Turek, Gabriel Jazukiewicz, Kajetan Jędraszczyk i Szymon Wieligórka.

Motocrossowcy na podium
Kacper Chrostowski z Klubu Motorowego Chojna zajął drugie miejsce w klasie MX 85 podczas czwartej rundy motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej 24 czerwca w Nekli (woj. wielkopolskie). Również drugi jest on w klasyfikacji generalnej. W tej samej klasie jego klubowy kolega Jakub Szymański wskutek awarii motocykla zajął siódmą pozycję, a po czterech rundach spadł na czwartą. W klasie MX 1 po zaciętej walce Chris Seiffert był trzeci (jest czwarty ogółem). W MX 2 Lubomir Sobol też miał w pierwszym wyścigu awarię i stracił szanse na utrzymanie drugiego miejsca (teraz jest piąty). W MX junior rozpoczynający karierę Jakub Łotowski zajął 22. miejsce. W klasie MX masters Marcin Kalinowski przyjechał na 15. miejscu, Wiesław Rataj na 22., a Stanisław Żytecki na 23. W klasie quad open Jacek Woźniak zakończył zawody na 9. pozycji.

Jedzie Kacper Chrostowski

Po czterech rundach KM Chojna zajmuje 6. miejsce jako najlepszy klub naszego województwa. Kolejne zawody odbędą się 16 lipca w Ostrowie Wlkp.

W sobotę bieg w St. Objezierzu
Jak już zapowiadaliśmy, osiemnasta edycja Biegu Integracyjnego o Puchar Rady Sołeckiej odbędzie się w najbliższą sobotę 8 lipca w Starym Objezierzu (gm. Moryń). Start o godz. 17. To jedna z nielicznych imprez tego typu, gdzie nie ma opłaty startowej. Kobiety wystartują na dystansie 5 km (jedna pętla), a mężczyźni pokonają trasę dwa razy dłuższą. Chętni do marszu w nordic walkingu przejdą z kijkami 5 km. Trasa wiedzie malowniczymi terenami między Starym Objezierzem, Nowym Objezierzem i Klępiczem. Poza klasyfikacją kobiet i mężczyzn nagrodzeni zostaną też najlepsi zawodnicy i zawodniczki z gminy Moryń oraz mieszkańcy Starego Objezierza. Wśród wszystkich uczestników będą losowane nagrody rzeczowe. Każdy otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę - pod warunkiem zapisania się do 5 lipca. Szczegółowy regulamin biegu i zapisy - na stronie internetowej www.sport-time.com.pl. Informacje dostępne są też na stronach: www.moryn.pl i www.lubuskiportal.fc.pl. Wszelkich informacji udziela Jerzy Domaradzki - tel. 91 414 61 23 lub 510 332 340. Głównym organizatorem zawodów jest Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Objezierzu.

Bieg jest częścią festynu, który rozpocznie się już o godz. 14. W programie m.in. konkursy i zabawy dla dzieci, od 19 występy lokalnych wykonawców, a od 20.30 zabawa taneczna do białego rana.

Biegli do Orła
W programie Dni Cedyni 25 czerwca kolejny raz odbył się Bieg do Orła, czyli wyścig spod Góry Czcibora na jej szczyt, gdzie znajduje się pomnik. W grupie dorosłych wygrał Adam Linkiewicz z Grzybna, wyprzedzając Kamila Kwaśniewskiego z Osinowa i Tomasza Rachwalskiego ze Szczecina. W kategorii młodzieżowej najszybszy był Kacper Łaszkiewicz ze Starego Kostrzynka przed Mają Jóźwiak z Łaziszcza i Martyną Purczyńską z Orzechowa. Wśród dzieci zwyciężył Tomasz Linkiewicz z Grzybna, drugi był Bryan Puchalski, a trzecia Klaudia Purczyńska (oboje z Orzechowa).