Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 49 z dnia 05.12.2017

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Marszałek chce od gminy miliona
Kto się wycofuje?
16 milionów dla Kołbacza
Budżet bez okowów
Seniorze, dotknij gotyku!
Rozpoczęła się rozbudowa przedszkola
Nadal nie chcą ryczałtu
Sport

Seniorze, dotknij gotyku!

Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita” zaprasza seniorów powyżej 60. roku życia do udziału w atrakcyjnych międzypokoleniowych warsztatach fotograficznych, związanych tematycznie z chojeńskimi zabytkami.
Uczestnicy nauczą się fotografować duże budowle i odpowiednio kadrować szczegóły architektoniczne, robić zdjęcia przy różnym oświetleniu, w plenerze i wewnątrz budynków. Będą też porównywać dawne zdjęcia przedwojennej i powojennej Chojny z obecnym wyglądem miasta. Ważnym elementem warsztatów będzie nauka komputerowej obróbki zdjęć. Na zakończenie projektu grupa złożona z młodzieży w wieku od 13 do 16 lat i seniorów 60+ przygotuje wspólnie wystawę ukazującą stan chojeńskich zabytków, która zaprezentowana zostanie mieszkańcom miasta i turystom. Dzięki projektowi zatytułowanemu „Dotknij gotyku” pragniemy przybliżyć mieszkańcom Chojny znajdujące się tu perełki gotyckiej architektury i zwrócić uwagę opinii publicznej na fatalny stan niektórych cennych obiektów.
Oprócz warsztatów fotograficznych na uczestników projektu czeka jeszcze wiele innych atrakcji związanych z tą tematyką, takich jak: gra miejska (wiosną), spotkanie z wojewódzkim konserwatorem zabytków czy turniej wiedzy na temat gotyku i chojeńskich zabytków.
Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w soboty od listopada do czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie. Najbliższe zaplanowano na 16 grudnia od godziny 12 do 14.30. Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu Magda Ziętkiewicz - tel. 600 038 222. Zapisy przyjmuje ponadto kierowniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej Teresa Błońska.
Warto być aktywnym!
Projekt jest dofinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach programu „Seniorzy w akcji”, realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

do góry
2018 ©  Gazeta Chojeńska