Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 03 z dnia 16.01.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dwudziesta szósta Wielka Orkiestra
Jesienią ma być ścieżka Siekierki - Trzcińsko
Zdarzyło się w roku 2017
Aleksander Doba przyjedzie do Chojny
Dwory i wspomnienia
Zmarł chojeński proboszcz
Co z oponami na lotnisku?
Sport

Dwudziesta szósta Wielka Orkiestra


W ubiegłą sobotę w Moryniu zorganizowano już po raz kolejny bieg w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spodziewałem się, że będzie mizerna frekwencja, bo temperatura spadła poniżej zera i wiał przeszywający zimnem wiatr. Gdy dotarłem na miejsce startu nad jeziorem przy Rybakówce, liczna grupa uczestników biegu już wyruszyła na trasę. Organizatorzy byli zaskoczeni, bo zjawiło się około 50 osób, a więc chyba rekordowa ilość. Przyjechała z opiekunami spora grupa starszych dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju. Tam bowiem zaczęto organizować biegowe imprezy, które dzieci polubiły i wprost domagają się, aby mogły gdzieś wystartować. Tu nadarzyła się dobra okazja, bo każdy - w zależności od swojej kondycji - mógł przebiec dowolny dystans. Niektórzy więc zaliczyli rundkę dookoła miasta, a inni pobiegli 11 km z okrążeniem jeziora.


Po biegu były słodkości, gorące napoje i kiełbaski pieczone przy ognisku. Wiatr był tak mocny, że w mgnieniu oka grube klocki drewna spłonęły doszczętnie i trzeba było sięgać po zapasy. Tak jak w poprzednich latach, licytowano orkiestrowe koszulki, a zebrane pieniądze zasiliły fundację WOŚP.
Głównym organizatorem biegu był morynianin (obecnie mieszkający w Szczecinie) Wojciech Marciniak. Gościem imprezy był burmistrz Józef Piątek.
(tekst i fot. tw)


WOŚP gra dla dzieci i z dziećmi - jak w mieszkowickim MGOK-u
z trzyletnim Mateuszem

W niedzielę w Finale WOŚP w Chojnie tradycyjnie - obok miejscowych strażaków - kwestowali także ich niemieccy partnerzy ze Schwedt

W Mieszkowicach licytację prowadził Zbigniew Ciszek. W tej gminie najszybciej też podliczono zbiórkę, która przyniosła 14 190 zł.

W Moryniu śpiewali podopieczni MOK-u

W Centrum Kultury w Chojnie wystąpiły m.in. Dziewczyny z Ferajny
pod kierunkiem Janusza Rusaka

fot. rr

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska