Wolontariat dobry na stres
Widuchowa za dawnych lat

SPORT

Moryń - triumf faworytów
Chociaż pod względem frekwencji tegoroczny Bieg dookoła Morynia i Jeziora Morzycko nie był rekordowy, to pod względem wynikowym była to impreza imponująca. Padły wszystkie rekordy trasy (kobiet i mężczyzn), zarówno na krótszym dystansie 4 km, jak i w biegu głównym na 15 km.

Najszybsi na 4 km: Magdalena Chomont i Michał Sieczkowski

Bieg ulicami miasta (na 4 km) wygrał Michał Sieczkowski ze Szczecina w czasie 13 min 16 s, poprawiając ubiegłoroczny rezultat Andrzeja Wojnacha o prawie minutę. Podobnie było w kategorii kobiet, gdzie Magdalena Chomont z Goleniowa wymazała swój ubiegłoroczny rekord, uzyskując rezultat 16:40.

4 km - podium kobiet

Do biegu głównego na dystansie 15 km zgłosiło się kilku mocnych zawodników z renomowanym dębnowskim maratończykiem Łukaszem Hryciukiem na czele. Pojawił się też najlepszy obecnie długodystansowiec naszego powiatu Marek Urbański z Gryfina oraz robiący duże postępy Andrzej Pańko z Żarczyna. W takiej kolejności przybiegli na metę. Nie oszczędzali się ani przez moment, a Hryciuk jak zwykle pobiegł swoim założonym tempem, bijąc o ponad 1,5 min rekord trasy, ustanowiony dwa lata temu przez słynnego gryfińskiego ultramaratończyka Jarosława Janickiego. Równo minutę za nim przybiegł Urbański, a 49 s później Pańko. Ubiegłoroczny zwycięzca Tomasz Osowski, mimo iż poprawił swój poprzedni rezultat, był dopiero piąty. To świadczy o wyjątkowej obsadzie. Podobnie było wśród pań. Zdecydowanie wygrała była reprezentantka Hermesa Gryfino Justyna Wójcik - obecnie na stałe mieszkająca w Portugalii. Po urodzeniu dziecka wróciła do sportu wyczynowego i poprawia swoje rezultaty z juniorskich startów. Jej wynik 1:01:52 jest lepszy od ubiegłorocznego rekordu Nikoliny Szurgocińskiej też o ponad 1,5 min. Druga na mecie ze stratą 68 s była rewelacja tegorocznego sezonu Beata Białek z Żarczyna.

4 km - podium mężczyzn

Poniżej czołowe piątki w biegu na 4 km (ukończyły go 54 osoby) oraz dziesiątki z biegu głównego, w którym sklasyfikowano 176 uczestników. Pełne wyniki na www.domtel-sport.pl.

5. Damian Gorszka - Szczecin            14:45
W biegu na 4 km oddzielnie sklasyfikowano seniorów którzy ukończyli 60 lat. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Myszka ze Swobnicy w czasie 20:42, a najszybszym seniorem był Stanisław Smoliński ze Szczecina, który uzyskał rezultat 18:13.

Zwycięzcy na 15 km: Justyna Wójcik i Łukasz Hryciuk

Zwycięzców dekorowano na scenie przy murach miejskich. Puchary i nagrody wręczał burmistrz Morynia Józef Piątek wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Domaradzkim. Spikerem imprezy był trener Hermesa Gryfino Jan Podleśny, a obsługą całości zajęła się - jak zwykle profesjonalnie - załoga Miejskiego Ośrodka Kultury wraz ze strażakami, pracownikami Urzędu Miejskiego i Zespołu Szkół. Nagrodzono także najlepsze trójki wśród kobiet i mężczyzn z gminy Moryń.

15 km - podium kobiet

W tym roku wszyscy zawodnicy, oprócz medalu sobotniego biegu, otrzymali też drugi: upamiętniający 10. rocznicę śmierci Marka Ragusa - 45-letniego zawodnika z Nietkowic koło Zielonej Góry, który w 2008 roku w godzinę po biegu zasłabł i zmarł mimo długotrwałej reanimacji.

15 km - podium mężczyzn

Tadeusz Wójcik
(fot. tw, rr)

Ulicami Chojny
Stowarzyszenie Active Chojna zaprasza do udziału w III Biegu Ulicami Chojny w sobotę 8 września o godz. 17. Przewidziano dwa dystanse: 5 km (jedna pętla) i 10 km (dwie pętle). Do startu w biegu głównym dopuszczeni są zawodnicy urodzeni w roku 2002 i starsi. Współorganizatorem jest gmina Chojna. Zapisy prowadzone są poprzez jej stronę, facebook Active Chojna lub bezpośrednio na www.domtel-sport.pl. Limit przyjęć wynosi 200 osób.
Opłata startowa wynosi 30 zł w terminie do 31 sierpnia, a 40 zł w dniu zawodów. Z opłaty są zwolnieni zawodnicy kategorii M70 i młodzież w wieku 16-18 lat.

Pierwsze sparingi
Odra Chojna (która sezon ligowy w klasie okręgowej rozpocznie 18 sierpnia) w pierwszym sparingu 18 lipca wygrała w Lipianach z tamtejszą Stalą 4:2. Bramki strzelili: Borczyński, Daszkiewicz, Golak z karnego i Koster. Oto skład Odry: D. Andrzejewski, Koster, K. Kusiak, Dopierała, D. Flis (Baraniecki), Lewandowski, Budynkiewicz, Borczyński, Daszkiewicz, Madera, Golak. W sobotę w Gryfinie Odra pokonała 7:3 (4:0) Energetyka, którego trenerem jest teraz Marcin Łapiński (zastąpił Rafała Kaliciaka, który zrezygnował na początku lipca). Bramki dla Odry: Golak 2, P. Andrzejewski 2, Milewski 2 i Lewandowski. Skład: D. Andrzejewski (Bułhak), B. Flis (Baraniecki), K. Kusiak, Dopierała (Budynkiewicz), D. Flis, Lewandowski, Borczyński, P. Andrzejewski (Polek), Madera (Pożyczka), Golak (Milewski), Daszkiewicz.
Ogniwo Babinek (grające - podobnie jak Odra - w klasie okręgowej) w pierwszym sprawdzianie 14 lipca pokonało na wyjeździe KP Przecław 3:1. Bramki zdobyli: G. Kaniecki, Kreft i Reformat. Skład: Gałka, Kondraciuk (D. Kaniecki), Janas, Błaszczyk, Reformat, Misior, Włoch, Gnap, G. Kaniecki, Ławniczak (Bała), Kreft (Maciocha). Testowani zawodnicy to: bramkarz Piotr Gałka, Dawid Włoch, Łukasz Błaszczyk i Michał Ławniczak. Z Ogniwa odeszli do Iskry Banie Patryk Sikorski i Kamil Kuzio, a do Unii Swochowo Paweł Malanowski. W niedzielę Ogniwo zremisowało w Szczecinie z IV-ligowym Hutnikiem 1:1 (bramkę zdobył testowany Ułasowicz).