Dzisiaj jest sobota, 21 lipca 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 31-32 z dnia 31.07.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Pol’and’Rock Festival - program
Awans z Brwic
Widuchowa inwestuje
Radni uzasadniają ostro
Na Gotyckim Szlaku
Dofinansowanie na zabytki i infrastrukturę
Koalicja dla Bramy Świeckiej?
Sport

SPORT

Samotnie po złoto
Zawodniczka Hermesa Gryfino Agata Piekarz w pięknym stylu obroniła tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych w chodzie na 5 km. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana była na niedawno otwartym pięknym obiekcie sportowym w Chorzowie w dniach 27-29 lipca. Agata zaraz po starcie wyszła na czoło 23-osobowej stawki zawodniczek i w oczach powiększała przewagę. Po kilku minutach zupełnie straciła kontakt z rywalkami i zwolniła tempo, bo w tych warunkach pogodowych nie było szans na rekordowy wynik. W sportach wytrzymałościowych z fizjologicznego punktu widzenia jest to ograniczenie nie do przeskoczenia. Agata zdublowała większość zawodniczek, osiągając na mecie czas 26:08,82 s. Srebrna medalistka Julia Kowalska z Włocławka straciła do niej ponad 20 sekund. W mistrzostwach wystartowała także o rok młodsza klubowa koleżanka Agaty - Marcelina Osińska, która przez znaczną część dystansu zajmowała drugie miejsce, ale ostatecznie była piąta w czasie 27:25,39 s, co jest jej nowym rekordem na tym dystansie. Powinna powalczyć o medal w przyszłym roku, bo jeszcze będzie w tej kategorii wiekowej.

Agata Piekarz w drodze po złoto

Dzień wcześniej wystartował także trzeci reprezentant Hermesa Paweł Gadomski w biegu na 1500 m. Pobiegł wspaniale, bo zajął w mocnej stawce szóste miejsce, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 4:05:34 s. To jego aktualne maksimum, bo w tabelach krajowych zajmował 9. miejsce.
Trenerem całej trójki jest Jan Podleśny, który w Chorzowie w duecie z Agatą także stanął na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem.
(tw, fot. Hermes)Wygrał triathlon!
Wojciech Greguła na mecie ubiegłorocznego biegu w Moryniu
Pochodzący z Chojny 32-letni Wojciech Greguła wygrał 22 lipca Triathlon Szczecin 2018 na dystansie 56,5 km. Zawodnicy pokonywali trasę wpław (przez Odrę), rowerem i biegiem. Zwycięzca osiągnął czas 2 godziny 5 minut i 14 sekund. Naszemu triathloniście pływanie zajęło 15 min 8 s (siódme miejsce), na rowerze był najszybszy ze wszystkich (1:05:33), a w biegu czwarty (42:32).
W krótkim triathlonie (28 km) wygrał Bartosz Smęda ze Szczecina (1:02:05), a czwarty był Rafał Chabasiński z Gryfina. Na najdłuższym dystansie 112,99 km triumfował inny szczecinianin Marcin Michałowski (4:27:48), a piętnaste miejsce wywalczył Jakub Rudziński z Gryfina (4:48:47), który był najszybszy w pływaniu (27:42). Tuż za nim znalazł się kolejny gryfinianin Arkadiusz Kubasik.
Triathlon Szczecin 2018 kończył rozgrywany w różnych miastach cykl Tri Tour 2018. Ostatnie zawody wyróżniało to, że było to jedyne miasto, w którym pływanie odbywało się w rzece (w Odrze koło szczecińskiej Łasztowni).
(tekst i fot. rr)Mają dobre oko
Jedną z imprez Jarmarku Moryńskiego były rozegrane 20 lipca zawody w strzelectwie z broni pneumatycznej - VI Memoriał Tadeusza Domaradzkiego, prezesa miejscowego Koła LOK „Dzik” w latach 1998-2014. To właśnie koło było organizatorem turnieju. Udział wzięło 19 osób, w tym 3 kobiety. Najlepszy wynik ze wszystkich uczestników osiągnęła Aleksandra Domaradzka, uzyskując 62 pkt.


Oto najlepsze trójki:

KOBIETY
1. Aleksandra Domaradzka - Moryń
2. Karolina Brodacka - Gądno
3. Barbara Sołoducha - Moryń

MĘŻCZYŹNI
1. Jakub Rękas - Chojna
2. Włodzimierz Abramowicz - Witnica
3. Wiesław Dudek - Chojna.Kto, gdzie i kiedy w lidze?
IV liga piłki nożnej zaczyna rozgrywki w sobotę 11 sierpnia. Morzycko Moryń zmierzy się u siebie o godz. 18 ze Spartą Węgorzyno. Pozostałe mecze: Chemik Police - Hutnik Szczecin, Rasel Dygowo - Intermarché-Rega Trzebiatów, Błękitni II Stargard - Polski Cukier Kluczevia Stargard, Gryf Polanów - GKS Leśnik Manowo, Orzeł Wałcz - MKP Szczecinek, Vineta Wolin - Sokół Karlino, Ina Goleniów - Gryf Kamień Pomorski, Pogoń Połczyn Zdrój - Olimp Gościno.
Klasa okręgowa rusza tydzień później, czyli 18 sierpnia (m.in. mecze: w Chojnie Odra - Stal Szczecin, w Łobzie Światowid 63 - Ogniwo Babinek), podobnie jak A-klasa (w grupie południowej uczestniczyć będą z naszego powiatu: Energetyk Gryfino, Błękit Pniewo, Czcibor Cedynia i Zieloni Zielin).
B-klasa rusza 25-26 sierpnia. W grupie trzeciej znalazły się trzy nasze zespoły: Zootechnik Kołbacz, Grot Gardno i Odrzanka Radziszewo. W grupie czwartej B-klasy wystąpi 13 drużyn - wszystkie z naszego powiatu: Chrobry Lisie Pole, Czarni Czarnówko, Czarni Lubanowo, Iskra Banie, Korona Klępicz, Łabędź Widuchowa, Mieszko Mieszkowice, Orzeł Trzcińsko-Zdrój, Piast Piaseczno, Pro-Team Żarczyn, Rurzyca Nawodna, Witniczanka Witnica i Zjednoczeni Kurzycko.
W grupie trzeciej C-klasy grać będzie 9 drużyn z powiatu gryfińskiego: Iskra II Banie, LUKS Krzywin, Ogniwo II Babinek, Polonia Gryfino, Sekwoja Brwice, Sparta Sobiemyśl, Tywa Swobnica, Wicher Steklno i Zryw Góralice, a poza tym z powiatu myśliborskiego: Chrobry Boleszkowice, Orkan Rów i Sokół Różańsko.
C-klasa startuje 1-2 września. Kluby B- i C-klasy rozegrają 18-19 sierpnia pierwszą rundę Pucharu Polski.

Morzycko Moryń w sparingach zremisowało w Szczecinie z Hutnikiem 2:2 (zawodnik testowany, Blasius), a w sobotę u siebie 1:1 z Ogniwem Babinek (Blasius z karnego - Plis). Odra Chojna w trzecim swym sparingu pokonała w Szczecinie Stal 3:0 (Golak 2, K. Kusiak).
Ponadto: Błękit Pniewo - Sokół Pyrzyce 6:1 (Kubicki 2, Ułasowicz 2, Deptuła, Kiełbaśnik), Błękit - Iskra Banie 3:3 (Malik 2, Deptuła - Karbowski 2, Sarota), Grot Gardno - Błękit 3:7, Dąb Dębno - Czcibor Cedynia 4:2, Zootechnik Kołbacz - Sokół Pyrzyce 1:2, Odrzanka Radziszewo - Polonia Gryfino 7:1.

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska