Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 45 z dnia 06.11.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Polityczne zmiany w Chojnie i Baniach
Wybuch w kamienicy
W świecie Dwurnika
Kolejny etap remontu dachu
Nominowani do Bocianów
Nie tylko dla rowerzystów
Sport

Nominowani do Bocianów

Już 8 listopada dowiemy się, kto w tym roku dostał statuetkę Bociana, czyli nagrodę starosty gryfińskiego za promocję powiatu. Jest to już trzynasta edycja tego konkursu. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystej sesji Rady Powiatu zwołanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rozpocznie się w Gryfinie w czwartek o godz. 14.
Zgłoszono 18 kandydatur, z których kapituła pod przewodnictwem członka Zarządu Powiatu Henryka Kaczmara wybrała 12 nominowanych w czterech kategoriach. Poniżej przedstawiamy wszystkie nominacje.


KULTURA
Chór Sanctus w Moryniu - za organizację warsztatów muzycznych dla zespołów i solistów z naszego regionu.
Fundacja Kościół Mariacki w Chojnie za organizację Dni Integracji i Ekumenizmu oraz rewitalizację kościoła Mariackiego w Chojnie.
Urszula Kwietniewska-Łacny za aktywizację seniorów do uczestnictwa w życiu społecznym i dokształcania się oraz do aktywności fizycznej i artystycznej, za realizację projektu „Obiady czwartkowe we wtorek”.
Pozostali zgłoszeni: gmina Cedynia za organizację Polsko-Niemieckiego Festiwalu CeDynia na Okrągło, promocję produktów lokalnych i rzemiosła; parafia pw. Chrystusa Króla w Lubanowie za organizację Festiwalu Papieskiego im. św. Jana Pawła II „Totus Tuus” i promocję młodych talentów wokalnych; Eliza Hołubowska - animatorka działań artystycznych, instruktor i choreograf Teatru Tańca Ego Vu, organizatorka koncertów i festiwali tańca.

SPORT
Aleksandra Kwiecień - lekkoatletka Hermesa Gryfino, tegoroczna mistrzyni Polski juniorów w trójskoku, reprezentantka kraju w skoku w dal w zwycięskim meczu Polska - Czechy - Słowacja - Węgry - Słowenia.
Joanna Oleksiuk - lekkoatletka Klubu Sportowego Inwalidów Start Szczecin, wicemistrzyni Europy w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Europy w Berlinie w br.
ADK Szafir Krzywin - amatorska drużyna kobiet, angażująca do swej działalności dzieci, młodzież i dorosłych, organizuje liczne turnieje piłki nożnej i siatkówki w gminie Widuchowa.
Pozostali zgłoszeni: Agata Piekarz - lekkoatletka Hermesa Gryfino, złota medalistka Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w chodzie i zwyciężczyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018, zajęła 18. miejsce w chodzie na Mistrzostwach Europy; Daniel Pietras - lekkoatleta Klubu Sportowego Inwalidów Start Szczecin, brązowy medalista w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Polski w 2018 r.

PRO PUBLICO BONO
Wspólnota Sant’Egidio w Chojnie za bezinteresowną pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym, ubogim i bezdomnym.
Stowarzyszenie Ochrony Natury i Krajobrazu w Witniczce - za opiekę i leczenie porzuconych kotów, prowadzenie zajęć edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska, otaczającej przyrody i problemu bezdomnych zwierząt.
Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze za organizację Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy oraz realizację projektów dla dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.
W tej kategorii zgłoszono także Klub Krótkofalowców SP1KZE w Chojnie - za udział w wydarzeniach kulturalnych i rekreacyjnych organizowanych na terenie powiatu i promowanie ich w kraju i na świecie poprzez łączność z krótkofalowcami w kraju i na całym świecie oraz wysyłanie pamiątkowych kart QSL.

PRZEDSIĘBIORCA ROKU
Adam Cieślak - szewc, mistrz rzemiosła, rzeczoznawca, od 30 lat prowadzący zakład przy ul. Szczecińskiej w Gryfinie, bohater wystawy fotograficznej „Mistrzowie rzemiosła”, poświęconej unikatowym, starym zakładam rzemieślnicznym.
Jan Olszański - pszczelarz prowadzący pasiekę należącą do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w konkursach kulinarnych, jego akacjowy miód cedyński i miód pitny Cedyński zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych ministerstwa rolnictwa.
Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej ARMAROL sp. z o.o. w Lubiczynie - firma specjalizująca się w produkcji roślinnej i zwierzęcej, znany i aktywny podmiot zaangażowany w życie i rozwój lokalnej społeczności, sponsoruje wiele przedsięwzięć kulturalnych i sportowych w gminie Widuchowa.
(m)

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska