Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 50 z dnia 11.12.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Ciąg dalszy kłopotów z mieszkaniem b. burmistrza
Czy będzie nowy przystanek kolejowy?
Dwa kawałeczki uratowane
Kto w komisjach?
Ślubują i rezygnują
Z wizytą w Katalonii
Sport

Z wizytą w Katalonii

W październiku informowaliśmy o kolejnym międzynarodowym projekcie edukacyjnym, w jakim od 1 września uczestniczy Szkoła Podstawa im. Wspólnej Europy w Nawodnej (gm. Chojna). Przedsięwzięcie nosi nazwę „Our national treasures through the eyes of children” (Nasze skarby narodowe widziane oczami dzieci), a realizowane jest w ramach programu Erasmus+.

Od 19 do 23 listopada grupa uczniów i nauczycieli z Nawodnej gościła w szkole Escola Vall de Palau w hiszpańskiej gminie Sant Andreu de la Barca koło Barcelony. Polacy brali udział w zajęciach związanych z twórczością Antonia Gaudiego - słynnego katalońskiego architekta, którego dzieła stały się dziedzictwem narodowym Hiszpanii. Po zajęciach wszyscy uczestnicy (Duńczycy, Włosi, Polacy, Słoweńcy, Grecy i Hiszpanie) na własne oczy oglądali w Barcelonie m.in. słynny kościół Sagrada Familia według projektu Gaudiego oraz Park Güell, również jego autorstwa.

Dzieci z Nawodnej zwiedzają słynny kościół Sagrada Familia w Barcelonie

Uczniowie brali udział w lekcjach wraz z hiszpańskimi rówieśnikami i innymi uczestnikami projektu. Mieszkali u hiszpańskich rodzin, mając okazję poznawać życie codzienne, np.: tradycyjne potrawy, sposób spędzania czasu, miejscowe obyczaje.
(m)

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska