Dzisiaj jest sobota, 21 lipca 2019 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 06 z dnia 05.02.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Topniejemy w oczach
Kamienica do rozbiórki, Mieszkowice proszą o pomoc
Trwa rowerowa rewolucja
Ostatnie budżety
Poszerza się nasza skarbnica kulinarna
Petycja rolników
Czworo kandydatów
Podrzucane śmieci
Sport

SPORT

Rekordy Oli
Bardzo utytułowana lekkoatletka Hermesa Gryfino Aleksandra Kwiecień (ubiegłoroczna podwójna mistrzyni Polski juniorek w trójskoku - w hali i na otwartym stadionie) świetnie rozpoczęła występy w 2019 roku. W swym pierwszym starcie 25 stycznia w hali w Szczecinie pobiła swój życiowy rekord w skoku w dal, osiągając 5,92 m. Nazajutrz w Toruniu, podczas ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego, wynikiem 12,62 m wygrała trójskok, czym także poprawiła swój dotychczasowy najlepszy rezultat. Oba wyniki wprowadziły ją na pierwsze miejsca krajowej listy juniorek (U20) w obu konkurencjach, a w trójskoku na trzecie miejsce nawet w kategorii open, czyli w gronie wszystkich lekkoatletek niezależnie od wieku.


Ola będzie bronić mistrzowskiego tytułu w trójskoku podczas odbywających się 8-10 lutego w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. Nie wiadomo jeszcze, czy wystąpi też w skoku w dal.
(rr, fot. Hermes)Dwie połowy, dwa oblicza
Nie dali rady piłkarze ręczni KPR Gryfino, ulegając w sobotę w II lidze na wyjeździe groźnej drużynie MKS Grudziądz 19:25, choć do przerwy prowadzili 15:11. Gospodarze popełniali wtedy dużo błędów i fauli, a dwóch ich zawodników otrzymało czerwone kartki. Przewaga gryfinian przed przerwą była wyraźna, choć grali bez Galusa, Telengi i Prokopczyka. Jednak druga połowa była już, niestety, zupełnie innym widowiskiem. Gryfinianie przez całe 30 minut zdobyli zaledwie cztery bramki. Sfrustrowany trener Arkadiusz Augustyniak na pięć minut przed końcem wpuścił swych wszystkich rezerwowych. - Dawno nie widziałem czegoś takiego. To, co miało miejsce w Grudziądzu w drugiej połowie, było trudne do wytłumaczenia. Zawodnicy nie wiedzieli, co się na boisku dzieje i zapomnieli, jak się gra w piłkę ręczną - powiedział po meczu.
Skład KPR i liczba zdobytych bramek: Gołofit, J. Młynarczyk – Maciej Jezierski 8, Sz. Tołyż 4, Lasko 3, Kminikowski 2, Łobos 1, P. Tołyż 1, Karbowski, Marek Jezierski, K. Blejsz, Klemens, Kręcki.
Inne wyniki: Borowiak Czersk - AZS UKW Bydgoszcz 31:27, MKS Grudziądz - KPR Gryfino 25:19, Jeziorak Iława - Latocha Agropom Gniew 26:26 (w karnych wygrał Jeziorak), Tytani Wejherowo - MOSiR Kętrzyn 44:19, USAR Kwidzyn - Szczypiorniak Gniezno 37:22, AZS UMK Toruń - MKS Brodnica 24:36, Szczypiorniak Olsztyn - SMS II Gdańsk przełożony.
W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi USAR Kwidzyn przed Tytanami. Gryfinianie są na piątym miejscu, a w najbliższą sobotę 9 lutego o godz. 18 grają pierwszy u siebie mecz rundy rewanżowej. Przeciwnikiem będzie Szczypiorniak Olsztyn.


Finał górskiego biegania
Trzeci i ostatni rzut XX edycji Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich rozegrano 5 stycznia. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Podajemy czołowych zawodników w poszczególnych kategoriach w końcowej klasyfikacji generalnej po trzech rzutach.

Kategoria I - rocznik 2009-2008 (dystans ok. 500 m)
dziewczęta
1. Nadia Majchrzak - SP 11 Szcz./Kusy Szczecin
2. Maura Dąbrowska - Delf Gryfino
3. Jagoda Chatłas - SP 2 Chojna

chłopcy
1. Tomasz Wojtkowiak - SP 37 Szczecin
2. Jakub Pawlak - SP Golenice/MKP Myślibórz
4. Natan Szyszłow - SP 3 Gryfino


Kategoria II - rocznik 2007-2006 (ok. 1000 m)
dziewczęta
1. Katarzyna Jabłońska - SP 2 Chojna
2. Sandra Wierzbicka - SP 1 Gryfino/Hermes
3. Agnieszka Ulaszewska - SP 1 Gryfino/Hermes

chłopcy
1. Kornel Zdrzenicki
- SP 3 Myślibórz/MKP Myślibórz
2. Maksymilian Lisiecki - MKP Myślibórz
3. Aleks Lewandowski - SP 2 Myślibórz/MKP Myślibórz


Kategoria III - młodzicy (rocznik 2005-2004)
dziewczęta (ok. 1500 m)
1. Julia Zdrzenicka
- SP 3 Myślibórz/MKP Myślibórz
2. Aleksandra Bednarczyk - MKP Myślibórz
3. Zuzanna Szondelmajer - SP 3 Myślibórz/MKP Myślibórz
(piąta jest Magdalena Chatłas - SP 2 Chojna/Hermes Gryfino)

chłopcy (ok. 2000 m)
1. Michał Jabłoński - MKP Myślibórz
2. Michał Zapart - Hermes Gryfino
3. Szymon Janaszkiewicz - SP 1 Gryfino/Delf Gryfino


Kategoria IV - juniorzy młodsi (rocznik 2003-2002)
dziewczęta (ok. 2000 m)
1. Alicja Ulaszewska - Hermes Gryfino
2. Maja Wróbel - MKP Myślibórz
3. Katarzyna Ragan - Hermes Gryfino

chłopcy (ok. 3000 m)
1. Wiktor Jędrzejak - Hermes Gryfino
2. Dawid Komoda - MKP Myślibórz
3. Bartosz Trzciński - Hermes Gryfino

Kategoria V - juniorzy (rocznik 2001-2000)
chłopcy (ok. 3000 m)
1. Jakub Bartczak - Hermes Gryfino
2. Jan Zembik - Hermes Gryfino


Kategoria VI - open
kobiety (ok. 2000 m)
1. Ewelina Czerniachowska - Gryfino
2. Joanna Świst - KB Hermes Gryfino
3. Paula Janowska - Gryfino

mężczyźni (ok. 3000 m)
1. Grzegorz Pluta - KB Hermes Gryfino
2. Adam Bartosiewicz - OCR Polska
3. Sebastian Rożko - GryfinoSzkolna liga badmintona
Trzecią rundę Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie „Babolat” 2018/2019 rozegrano w sobotę w Nowogrodzie Bobrzańskim (województwo lubuskie). W turnieju wystąpiło pięcioro zawodniczek i zawodników LUKS Krokus Góralice. W swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Wiktoria Lewandowska (dziewczęta z klas VII-VIII szkół podstawowych i III gimnazjum) oraz Michał Makuchowski (chłopcy z klas V-VI SP).

Na najwyższym podium Wiktoria Lewandowska
i Michał Makuchowski

W grupie dziewcząt z klas V-VI drugie miejsce wywalczyła Karolina Kozak. Jej klubowy kolega Błażej Lewandowski był piąty wśród chłopców z klas III-IV. Hanna Makuchowska zajęła dziewiąte miejsce w kategorio dziewcząt z klas III-IV.Jubileuszowy turniej
46 zawodników wzięło udział 26 stycznia w jubileuszowym X Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Cedyni. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach.

KOBIETY
1. Halina Kiersznicka - Szczecin
2. Lidia Majchrzyk - Piasek
3. Liliana Wolszczuk - Szczecin
4. Dominika Drela - Lubiechów Dolny

MŁODZIEŻ do lat 16
1. Patryk Marchewka - Piasek
2. Jan Gałuszka - Chojna
3. Jakub Buczuliński - Piasek
4. Adrian Trzópek - Mieszkowice
W tej kategorii pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy Victorii Chojna. Ponadto z tego klubu w grupie tej wystąpili jeszcze: Krzysztof Zawalski, Kacper Kamiński, Kuba Eiding, Bartek Kaczan, Adam Błażkiewicz i Miłosz Marchewka.

Najlepsi zawodnicy w kategorii do lat 16. Z lewej burmistrz Adam Zarzycki,
a z prawej przewodniczący RM Piotr Głowniak

MĘŻCZYŹNI 17-45 lat
1. Robert Bałachowski - Chojna
2. Michał Olejnik - Chojna
3. Dominik Koblowski - Piasek
4. Grzegorz Moliński - Szczecin
Tu też dominowali pingpongiści Victorii Chojna, zajmując pierwsze, drugie i czwarte miejsca. Patryk Zając i Krzysztof Jachowicz zajęli miejsca w przedziale 5.-8.

MĘŻCZYŹNI powyżej 45 lat
1. Robert Tomczak - Słubice
2. Mirosław Baraniecki - Dębno
3. Lesław Gałkowski - Lipiany
4. Andrzej Cieplicki - Recz
Tomasz Bałachowski z Victorii zajął miejsce w przedziale 5.-8.

Zwycięzcom nagrody wręczali burmistrz Adam Zarzycki i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Głowniak. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy.Pierwsze sparingi piłkarzy
Piłkarze Odry Chojna 21 stycznia wznowili przygotowania do rundy wiosennej, a w piątek rozegrali pierwszy sparing. Na sztucznej nawierzchni w Stargardzie wygrali z tamtejszą Kluczevią 4:2 (3:2). Najpierw stracili bramkę z karnego, ale wyrównał Latuszek. Potem gospodarze znów objęli prowadzenie i znów do remisu doprowadził Latuszek. Potem gole na wagę zwycięstwa strzelili Miksiewicz i Turkiewicz. Skład Odry: D. Andrzejewski (A. Andrzejewski), Głowacki, Nagaj, K. Kusiak (Koster), Dopierała (Chwałek), Turkiewicz (Milewski), Miksiewicz, Borczyński (Lewandowski), Pożyczka, Madera (Stańczyk), Latuszek.
W styczniu skład Odry zasilił pochodzący z Dębna 28-letni pomocnik Bartosz Latuszek. Wcześniej grał m.in. w Dębie Dębno, Celulozie Kostrzyn, Redze Trzebiatów, w sezonie 2010/11 w I-ligowym GKP Gorzów, a ostatnio w Niemczech (FC Schwedt 02). Do chojeńskiego klubu wrócili z Morzycka Moryń: Mateusz Nagaj (rocznik 1995, występujący wcześniej także w Hetmanie Grzybno i Orle Trzcińsko-Zdrój) oraz Remigiusz Miksiewicz (rocznik 1988), grający kiedyś m.in. w Jezioraku Szczecin. W najbliższy weekend Odra zagra w Szczecinie sprawdziany z tamtejszą Arkonią i Jeziorakiem.

Sparing mają za sobą również piłkarze Energetyka Gryfino. W sobotę zremisowali u siebie 3:3 (2:1) z Sokołem Pyrzyce. Bramki zdobyli: Kaniecki 2 i Żeglin z rzutu karnego.
Tego samego dnia Błękit Pniewo wygrał 3:1 (2:0) z Czarnymi Lubanowo (Kubicki 2, Malik - Łukian).

do góry
2019 ©  Gazeta Chojeńska