10 lat z Makuszyńskim
Polskie aborcje w Schwedt - polemika
No to biegniemy!
Piłka nożna

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zielinie (gm. Mieszkowice) została mistrzem województwa w XXX Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się 1-2 maja w Gryfinie. Chłopcy z Zielina (op. Henryk Madera) rok temu zajęli II miejsce. Tym razem zmobilizowali się jeszcze bardziej. Byli najlepsi w rozwiązywaniu testów i w jeździe na torze przeszkód. Indywidualnie wygrał Przemysław Grymuza z Zielina (drugi w teście, pierwszy w miasteczku ruchu drogowego i na torze przeszkód). Trzecie miejsce zajął jego kolega Jakub Jasiński (bezbłędny w teście, drugi w miasteczku i trzeci na torze przeszkód). Ósme miejsce zdobył Damian Zawałka (odpowiednio III - II - III). W nagrodę uczniowie otrzymali rowery, a szkoła piękny puchar. Drużynowo II miejsce zajęła SP Tychowo z powiatu białogardzkiego (o 7 pkt karnych więcej), a III Barwice (powiat szczecinecki).

Gorzej wypadł przedstawiciel naszego powiatu w kategorii gimnazjów. Zespół Szkół w Baniach (opiekun Marian Karbownik) był drugi w województwie przed rokiem, a tym razem zajął piąte miejsce. Najlepszy zawodnik tej drużyny Paweł Tworek był czwarty (4. w teście, 1. w miasteczku i 1. na torze przeszkód). Marcin Sztajnert zajął 13. miejsce (7. w teście, 1. w miasteczku i 1. na torze przeszkód), a Bartłomiej Miecznikowski 16. (3 - 2 - 5). Gdyby komisja sprawdzająca test uwzględniła prawidłowe odpowiedzi wszystkich zawodników z Bań, zespół zdobyłby drugie miejsce. Wygrało gimnazjum z Drawska Pomorskiego, wyprzedzając Nowogard i Pyrzyce. Indywidualnie najlepszy był Norbert Korczyński z Drawska.

Finał krajowy odbędzie się w końcu maja w Bochni. Atrakcją dla uczestników będzie nocleg w tamtejszej kopalni soli na głębokości 200 metrów.