Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 33 z dnia 13.08.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Prezydent u nas
Woda łączy coraz bardziej
Moda i wyobraźnia
Muzyka i gotyk
Kwestia perspektywy
Hej Bieszczady! (1)
Konkurs rozstrzygnięty
Groźne pułapki w zaroślach
Sport

Moda i wyobraźnia

Powstawanie misternego makijażu
Już kolejny raz Elżbieta Olszewska została laureatką Couture Award na World Bodypainting Festival w Austrii. Przed rokiem zdobyła pierwszą nagrodę, a tym razem zajęła drugie miejsce. Stylizacja mumii została stworzona na konkurs, zaś sukienka konkursowa zainspirowała projektantkę do pracy nad nową kolekcją. Konkurs odbył się 7 lipca. Dwa dni wcześniej na festiwalowej scenie odbył się pokaz mody E. Olszewskiej pt. „Atlantyda”. Kolekcja ta prezentowana była wcześniej kilkakrotnie, m.in. w Chojnie. Teraz talent polskiej projektantki podziwiała publiczność z całego świata. Modelki zaprezentowały 20 niezwykłych strojów.
Projekt, wykonanie i stylizacja modelki: Elżbieta Olszewska. Modelka: Izabela Skrzypińska. Makijaż: pomysł E. Olszewska, wykonanie: Ewa Winiarska.
Modelka Izabela Skrzypińska
i autorka kreacji Elżbieta Olszewska
Elżbieta Olszewska mieszka w podgryfińskich Żórawkach. Wychowała się w Chojnie, gdzie ukończyła Technikum Budowlane i ma tu rodzinę. Projektowała suknie m.in. dla opery w Salzburgu i Justyny Steczkowskiej. Wykonała też kostiumy, maski i elementy scenografii do teledysku zespołu Braty z Rakemna. Główną modelką Olszewskiej jest gryfinianka Izabela Skrzypińska.
(rr, fot. Krzysztof Winiarski)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska