Dzisiaj jest wtorek, 17 maja 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 37 z dnia 10.09.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nabrzeże ożyło!
Kontynuacja współpracy ponadgranicznej
Archeologiczny festyn w Czelinie
Polskie kwalifikacje w Niemczech
Liderzy w budowie dróg
Ulice do wzięcia
Znów schetynówki
Rozpoczęli z nowym obiektem
Czcibor padł
Sport

Nabrzeże ożyło!

To ważne wydarzenie nie tylko dla Gryfina, ale dla całego Nadodrza: w sobotę ożyło w tym mieście nabrzeże Regalicy, czyli Odry Wschodniej. Podczas rodzinnego festynu zaroiło się od łodzi i stateczków, a z atrakcji tych korzystały tłumy gryfinian.

Pochwały za odważną inwestycję zbierał burmistrz Henryk Piłat i jego zastępca Maciej Szabałkin. Wśród gości byli m.in.: burmistrz Schwedt Jürgen Polzehl (we wspólnym projekcie unijnym powstała część nabrzeża, a w Schwedt otwarte zostało w sierpniu centrum turystyki wodnej), wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski (samorząd województwo dofinansował drugi odcinek nabrzeża z Regionalnego Programu Operacyjnego), organizatorka Flisu Odrzańskiego Elżbieta Marszałek, prezes stowarzyszenia Zachodniopomorski Szlak Żeglarski Zbigniew Jagniątkowski. Jak stwierdził burmistrz Piłat, Gryfino po 60 latach znów zwróciło się w stronę wody.
Nabrzeże w ponad 80 proc. zostało sfinansowane z funduszy unijnych. Teraz czeka jeszcze na inwestorów, którzy chcieliby wybudować tam budynki usługowo-handlowe. Należy życzyć Gryfinu, by do nabrzeża każdego dnia przybijało tyle łodzi, jak w sobotę.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska