Dzisiaj jest wtorek, 28 czerwca 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 37 z dnia 10.09.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nabrzeże ożyło!
Kontynuacja współpracy ponadgranicznej
Archeologiczny festyn w Czelinie
Polskie kwalifikacje w Niemczech
Liderzy w budowie dróg
Ulice do wzięcia
Znów schetynówki
Rozpoczęli z nowym obiektem
Czcibor padł
Sport

Rozpoczęli z nowym obiektem

W obecności starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego, jego zastępcy Jerzego Milera i przewodniczącej Rady Powiatu Gabrieli Kotowicz na inaugurację nowego roku szkolnego oficjalnie otwarto wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. O obiekcie szerzej informowaliśmy w nr. 30. Przypomnijmy, iż powiat zbudował je z własnych funduszy, a koszt wyniósł około 1,1 mln zł. Przy okazji przebudowano plac apelowy przy szkole, a obok sali gimnastycznej zamontowano zestaw przyrządów do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Szkoła ma więc komfortowe warunki do wychowania fizycznego, bo oprócz wspomnianego obiektu jest trawiaste boisko do piłki nożnej i dwie sale gimnastyczne.

Na uroczystości obok sztandaru ZSP pojawił się poczet sztandarowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybył prezes wojewódzki WOPR Tomasz Zalewski, aby po uroczystym ślubowaniu wręczyć dyplomy ukończenia kursu młodszego ratownika kilku uczniom tutejszej szkoły. Jak już wcześniej wspominaliśmy, w Moryniu w czasie wakacji organizowano szereg akcji pokazowo-szkoleniowych z udziałem ratowników. Prezes podziękował dyrekcji szkoły oraz władzom powiatu za wsparcie działań WOPR i wzorową współpracę. Powiat gryfiński stał się kuźnią nowych kadr ratownictwa wodnego. Osobą odpowiedzialną za nabór kandydatów i współpracę z WOPR jest nauczyciel wychowania fizycznego Marek Łągiewczyk, który w tym roku zdobył najwyższy stopień z dziedziny ratownictwa: ratownika wodnego morskiego.
Wstęgę przecinają dyr. A. Salamończyk i starosta W. Konarski
Dyrektor szkoły Adriana Salamończyk podziękowała za pracę nauczycielom, którzy odeszli w tym roku oraz przedstawiła nowych.
(tekst i fot. tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska