Dzisiaj jest wtorek, 28 czerwca 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 47 z dnia 19.11.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dwa oblicza węgla
Ile na infrastrukturę, ile na administrację
Gryfino robi kanalizację za 18 mln zł
Polacy w Niemczech
Od stycznia będzie ciężko
Spotkanie wydawców
Chór i saksofony
Kanalizacja z oporami
Praca zamiast kryminału
Gryfino bez logo
Cedynia z Horodłem
Przejazd nadal wyboisty
Sport

Spotkanie wydawców

Marek Schiller i jego książka
W Witnicy Gorzowskiej miejscowy niestrudzony - mimo sędziwego wieku - regionalista Zbigniew Czarnuch co roku organizuje Witnickie Spotkania Autorów i Wydawców Publikacji Regionalnych. Prezentowane są książki, przewodniki, periodyki powstające głównie w woj. lubuskim i kilku miejscach graniczącej z nim Brandenburgii. W ostatnich latach swój bogaty dorobek wydawniczy prezentuje tu też Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Terra Incognita z Chojny - miasta, które ma silne związki historyczne z okolicami Gorzowa (byliśmy razem w Nowej Marchii).

Tak było też w sobotę. Prezes Terra Incognita Paweł Migdalski przedstawił najnowsze książki swego stowarzyszenia, w tym dotyczące historii Cedyni i Morynia, albumy ze starymi zdjęciami i rysunkami Chojny oraz „Rocznik Chojeński” (promocja najnowszego piątego tomu obędzie się już 29 listopada w chojeńskiej bibliotece). Dorota Dobak-Hadrzyńska zaprezentowała swe „Liryki zachodniopomorskie”. O wszystkich tych książkach informowaliśmy na bieżąco.
Paweł Migdalski i Dorota Dobak-Hadrzyńska
Podczas witnickiego spotkania dębnowski regionalista Marek Schiller (inicjator powstania rezerwatu Długogóry) zaprezentował przekazany prosto z drukarni swój najnowszy przewodnik „Pomyśle - zielona kraina piękną Myślą przecięta”. Opisuje on m.in. tereny z naszego powiatu, np. Gogolice, Chełm Dolny i Górny, Piaseczno, Stołeczną.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska