Dzisiaj jest wtorek, 28 czerwca 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 51 z dnia 17.12.2013

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Ośrodek w Krajniku otwarty
Skutki huraganu
Przejazd pod lupą
Na inwestycje ekologiczne
Mniej papierosów do Niemiec
Aktywna dwunastka
Konkurs Wiedzy o Europie
Pomoc dla bezdomnych
Sport

Konkurs Wiedzy o Europie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie 6 lutego o godz. 10 odbędzie się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie, już po raz drugi pod honorowym patronatem prof. Bogusława Liberadzkiego – posła do Parlamentu Europejskiego. Konkurs odbywa się od roku 2008, a jego głównym celem jest rozbudzanie zainteresowania młodzieży wiedzą o państwach Europy, organizacjach międzynarodowych, kulturą i tradycją. Skierowany jest do uczniów gimnazjów i klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.zsp1chojna.pl. Nagrodą główną jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowany przez prof. Liberadzkiego.
Zwycięzcy poprzedniej edycji - uczniowie ZSP 2 z Gryfina wraz z opiekunem skorzystali z takiego wyjazdu od 4 do 7 czerwca. Zwiedzili budynek Parlamentu Europejskiego, Parlamentarium – interaktywne centrum dla zwiedzających, rynek brukselski, wysłuchali prelekcji eurodeputowanego Liberadzkiego o skutecznym inwestowaniu środków europejskich. Zapoznali się także z zasadami funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej.
Danuta Perz - koordynator konkursu zaprasza uczniów do udziału.

Na zdjęciu przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli - od lewej: Julian Dalidowicz (opiekun), Michał Bojda, prof. Bogusław Liberadzki, Piotr Andrych i Jakub Wiśniewski.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska