Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 08 z dnia 25.02.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nowe rozdanie - nowe pieniądze
Podróżować jest bosko
Zamek czeka na dokumentację
Remont będzie, ale nikt nie wie, kiedy
Awans komendanta
Trochę inna parafia
Moryńskie wydawnictwa
Medale rozdane
W nagrodę owczarek
Powstaje leśna trasa
Sport

SPORT

Zła passa
To już trzecia z rzędu porażka szczypiornistów Energetyka Gryfino w II lidze. W sobotę u siebie przegrali ze Szczypiorniakiem Olsztyn 24:29.
Inne wyniki: Gwardia Koszalin - GKS Żukowo 37:23, Alfa 99 Strzelno - Sokół Gdańsk 25:26, Tytani Wejherowo - SMS II Gdańsk 30:36. Gryfinianie zajmują czwarte miejsce, a w sobotę grają z liderem w Brodnicy.


Cenne nagrody w Cedyni
V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Cedyni odbył się w tym mieście 15 lutego. Wśród pań wygrała Milena Binięda ze Smolnicy, wyprzedzając Lidię Majrzyk (Piasek) i Martynę Andrzejewską (Smolnica). W grupie do lat 16 najlepszy był Robert Bałachowski (UKS Victoria Chojna) przed Patrykiem Woźniakiem (Kostrzyn) i Norbertem Bigosem (Cedynia). W kategorii seniorów zwyciężył Arkadiusz Woźniak z Kostrzyna, drugi był Kacper Maciaszek ze Smolnicy, a trzeci Sylwester Grzęda z Cycher.
We wszystkich kategoriach najlepsi otrzymali - oprócz medali i pucharów - cenne nagrody: za pierwsze miejsce tablet, za drugie rakietka firmy Stiga i za trzecie plecak z rakietką.
Na zdjęciu obok: burmistrz Adam Zarzycki i najlepsi seniorzy.


Moryń zaprasza
Moryńska grupa biegowa wraz z innymi biegaczami zapraszają wszystkie panie: biegające, jeżdżące rowerami czy też uprawiające nordic walking na spotkanie integracyjne z okazji Dnia Kobiet (sobota 8 marca). Impreza z ogniskiem, świątecznymi niespodziankami i sporą porcją ruchu rozpocznie się o godz. 11 nad jeziorem Morzycko w Moryniu przy Rybakówce.
To już kolejna cykliczna impreza w Moryniu, zachęcająca panie do większej aktywności ruchowej. Jak widać na zdjęciu z ostatniego spotkania biegowego, jest jeszcze wyraźna przewaga mężczyzn, ale to musi się niebawem zmienić.
(tekst i fot. tw)


W hali w Trzcińsku
Po 9 tygodniach zakończyły się w Trzcińsku-Zdroju rozgrywki amatorskiej halowej ligi piłki nożnej. Najlepszy okazał się Most Narost, nie ponosząc porażki. Drugie miejsce zajęła drużyna Activ, a trzecie 9 Maja. Najskuteczniejszym strzelcem był Leszek Skiba (9 Maja) - 35 bramek. Za najlepszego zawodnika uznano Rafała Juchlkego z Piasta Piaseczno, a bramkarza - Macieja Nagaja (Activ).

Również w hali w Trzcińsku zorganizowano IX edycję Turnieju o Puchar Lwów, w którym rywalizowali juniorzy. Drugi raz z rzędu wygrał Hetman Grzybno, który nie przegrał żadnego meczu. Oto końcowa tabela:
  1. Hetman Grzybno          16   21:4
  2. Sekwoja Brwice          15   11:3
  3. Orzeł II Trzcińsko-Zdrój     10   9:5
  4. Dąb Dębno            10   18:8
  5. Czcibor Cedynia          7   6:13
  6. Piast Piaseczno          3   8:14
  7. Orzeł I Trzcińsko-Zdrój      0   3:29
Na najlepszego zawodnika wybrano Roberta Siemińskiego (Sekwoja). Za najlepszego bramkarza uznano Karola Janiaka, a najwięcej bramek zdobył Andrzej Tytoń (obaj Hetman).


Puchar sołtysa Nawodnej
Halowy piłkarski turniej o puchar sołtysa Nawodnej odbył się w tej miejscowości w niedzielę. Wygrał zespół Trzcińsko-Zdrój Junior. Dalsza kolejność: 2) Odra Chojna Junior, 3) Rurzyca Nawodna, 4) Czarnota Team, 5) Piekarnia MAXX, 6) Sekwoja Brwice. Najlepszym zawodnikiem był Michał Macioł z Odry, a królem strzelców Marcin Wiśniewski (Czarnota Team). Puchary ufundował sołtys Józef Gutowski. Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa w Nawodnej, sołtys wsi i klub Rurzyca Nawodna.


Amatorska siatkówka
Czwarty turniej w ramach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej przy Centrum Kultury w Chojnie rozegrano w sobotę w Nawodnej. Oto tabela po czterech turniejach:
1. Old Stars pkt 22
2. Libero Chojna 17
3. Nadleśnictwo Mieszkowice 16
4. Team Nawodna 15
5. Nadleśnictwo Chojna 10
6. CK Platinum 4
Piąty turniej odbędzie się w Nawodnej 29 marca, a ostatni w kwietniu.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska