Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 08 z dnia 25.02.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Nowe rozdanie - nowe pieniądze
Podróżować jest bosko
Zamek czeka na dokumentację
Remont będzie, ale nikt nie wie, kiedy
Awans komendanta
Trochę inna parafia
Moryńskie wydawnictwa
Medale rozdane
W nagrodę owczarek
Powstaje leśna trasa
Sport

Medale rozdane

Tydzień temu podaliśmy wyniki naszych uczniów w wojewódzkich finałach konkursów przedmiotowych. Dziś krótkie podsumowanie.

Szkoły podstawowe
Rewelacji nie było, bo mieliśmy jedynie piątkę finalistów, z których żaden nie sięgnął po tytuł laureata. Tu jednak rywalizacja jest niesamowita, bo są tylko dwa konkursy, w których uczestniczy parę setek szkół.


Gimnazja
Wypadliśmy zupełnie przyzwoicie z 31 finalistami i szóstką laureatów. Tutaj łatwiej sięgać po tytuły, bo jest mniej gimnazjów i aż 9 przedmiotów konkursowych. Jak zwykle ciekawie przedstawia się wewnętrzna powiatowa rywalizacja. Zazwyczaj była ona wyraźnie zdominowana przez największą placówkę, czyli Gimnazjum nr 1 z Gryfina. W tym roku jednak mocno przycisnęła ją druga co do wielkości szkoła, czyli gimnazjum z Chojny. Gdybyśmy wzorem sportowej rywalizacji przyznawali złote medale za tytuły laureatów, to pierwsze miejsce przypadłoby Chojnie (trzy krążki), potem byłyby Mieszkowice z dwoma zwycięstwami i dopiero jeden tytuł dla Gryfina. Jednak chyba bardziej sprawiedliwa będzie punktacja, którą wcześniej już proponowaliśmy, przyznając 3 pkt za laureata i 1 pkt za finalistę. Wtedy powiatowa rywalizacja gimnazjów przedstawiałaby się następująco:

    Gimn. nr 1 Gryfino      pkt 13
    Chojna              11
    Mieszkowice            8
    Gardno               4
    Moryń i Widuchowa        po 2
    Banie, Góralice i Kołbacz    po 1
Sporym zaskoczeniem jest zerowe konto Gimnazjum nr 2 w Gryfinie. Żadnego finalisty nie miała też Cedynia i Chwarstnica. Dodatkowy tytuł omnibusa należy się Grzegorzowi Woźniakowi z Mieszkowic, który był finalistą trzech przedmiotów, w tym laureatem z historii.

Gratulujemy laureatom, finalistom oraz nauczycielom, którzy doprowadzili swoich podopiecznych do takich sukcesów, zachęcając też innych, aby zechcieli przystąpić do rywalizacji z najlepszymi.
(tw)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska