Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 10 z dnia 11.03.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Burmistrz po przejściach kandyduje po raz piąty
Bociany już są!
Swobodnie o Swobnicy - krok następny
Dwie wieże
Zabytek: chluba czy kłopot?
Zabytki chronione
Czy będzie McDonald w Osinowie?
Tłusty czwartek, Popielec, psotne środopoście
Polsko-niemieckie zapusty
Nie zapraszają radnego
Co z tą wodą?
Sport

Co z tą wodą?

Rada Miejska Cedyni 4 marca niemal jednogłośnie odrzuciła nowe ceny wody, przedstawione przez podlegającą marszałkowi województwa spółkę Wodociągi Zachodniopomorskie. Tylko jeden radny wstrzymał się od głosu. Spółka podwyższyła dotychczasową cenę z 3,46 zł brutto za metr sześcienny do 3,87 zł. Na sesji radny Krzysztof Nowak stwierdził, że nie przekonały go argumenty firmy, bo planowane inwestycje w infrastrukturę wodociągową będą nieproporcjonalnie małe w stosunku do podwyżki ceny. - Jeśli mamy płacić, to płaćmy za coś - powiedział. - To rażąco wysoka podwyżka, kolejny raz powyżej 10 procent - stwierdził burmistrz Adam Zarzycki. Ale dodał, że na tle innych gmin nowa stawka nie jest już rażąco wysoka. W gminie Chojna obowiązuje 4,42 zł, w Trzcińsku-Zdroju 4,43, w Mieszkowicach 4,16 zł (tu jeszcze przed tegoroczną zmianą).

Przepisy są takie, że nawet jeśli rada nie zaakceptuje przedstawionych przez Wodociągi Zachodniopomorskie stawek, to i tak wchodzą one w życie. Tak było np. w listopadzie w Chojnie, gdzie już drugi rok z rzędu odrzucono nową cenę, ale miało to wymiar jedynie symboliczny. W gminie Cedynia nowa cena obowiązywać będzie od 1 kwietnia do 31 marca przyszłego roku.

Dla cedyńskich odbiorców obsługiwanych przez miejscowy Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej do 24 czerwca obowiązuje cena 3,29 zł za m sześc.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska