Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 10 z dnia 11.03.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Burmistrz po przejściach kandyduje po raz piąty
Bociany już są!
Swobodnie o Swobnicy - krok następny
Dwie wieże
Zabytek: chluba czy kłopot?
Zabytki chronione
Czy będzie McDonald w Osinowie?
Tłusty czwartek, Popielec, psotne środopoście
Polsko-niemieckie zapusty
Nie zapraszają radnego
Co z tą wodą?
Sport

SPORT

Najlepsze w województwie
Cztery medale zdobyły dziewczęta z Hermesa Gryfino na odbywających się w piątek i sobotę w Szczecinie Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Gimnastyce Artystycznej. Największy sukces trenowane przez Gabrielę Kaczmarek gryfinianki odniosły w najmłodszej kategorii (rocznik 2006 i młodsze), zajmując w 25-osobowej stawce wszystkie miejsca na podium: wygrała Alicja Smołuch, druga była Martyna Antczak, a trzecia Iga Stróżyk. Ponadto piąte miejsce zajęła Julia Małolepsza. W roczniku 2005 Karolina Serafin zdobyła srebrny medal, a Julia Wiczkowska była czwarta.

(rr, fot. Hermes)


Mecz przełożony
Kolejny II-ligowy mecz piłkarzy ręcznych Energetyka Gryfino na własnym boisku z SMS II Gdańsk został przełożony z soboty na środę 19 marca o godz. 18.30. Rozegrano za to inne spotkania: Gwardia Koszalin - MKS Brodnica 28:28, Alfa 99 Strzelno - MKS Grudziądz 28:33, Szczypiorniak Olsztyn - GKS Żukowo 36:24, Tytani Wejherowo - Sokół Gdańsk 30:27, AZS UMK Toruń - Korona Koronowo 20:27. W niedzielę gryfinianie grają w Koronowie.


Liga już od soboty
Przypominamy, że piłkarze niższych klas rozpoczynają w sobotę rundę rewanżową. W III lidze Energetyk Gryfino o godz. 15 podejmuje Arkę II Gdynia. W IV lidze w niedzielę Odrzanka Radziszewo jedzie do Iny Goleniów. W wojewódzkiej lidze okręgowej wicelider Odra Chojna w sobotę o 15 gra u siebie z Pogonią Barlinek, a o 16 Morzycko Moryń podejmuje lidera - Osadnika Myślibórz.
Mecze naszych drużyn w regionalnej klasie okręgowej: Polonia Giżyn - Błękit Pniewo, Wicher Przelewice - Orzeł Trzcińsko-Zdrój, Mieszko Mieszkowice - Ogniwo Babinek, Sokół Pyrzyce - Hetman Grzybno, Myśla Dargomyśl - Zieloni Zielin. Po rundzie jesiennej prowadzi Błękit przed Trzcińskiem.
A-klasa zaczyna rundę wiosenną 29 marca, a B-klasa 5 kwietnia.


Udana inauguracja
Gryfiński maratończyk M. Kurlej
rozciąga mięśnie po pokonaniu
53 km trasy
Było super! Słoneczna pogoda, wyśmienite humory i duże grono zwolenników rekreacji ruchowej w plenerze. Na zapowiadane przez nas sportowe spotkanie integracyjne w Moryniu z okazji Dnia Kobiet stawiło się około 70 osób. Była spora grupa rowerzystek i rowerzystów z Bań, Cedyni i Chojny, biegaczek i biegaczy z kilku miejscowości (w tym pokaźna ilość z Gryfina) oraz miłośnicy nordic walkingu. Największe wrażenie zrobił gryfiński maratończyk Mariusz Kurlej, który przed świtem założył dres, plecaczek z napojami i o godz. 5 rano wybiegł z Gryfina w kierunku Morynia. Parę minut po dziesiątej dotarł do celu po pokonaniu 53 km. Ten wyczyn jest dowodem na to, iż poświęcenie mężczyzn dla kobiet bywa bezgraniczne. I pomyśleć, że są takie, które jeszcze na nas psioczą... Ponadto Mariusz z całą grupą pokonał parokilometrową trasę po obrzeżach Morynia, bo spotkanie - zgodnie z zapowiedzią - rozpoczęło się od takiej porcji ruchu. Ci, którzy byli tu po raz pierwszy, podziwiali kamienny ogród i włochate stwory z epoki lodowcowej. Panie otrzymały na mecie pamiątkowe medale na inaugurację sezonu biegowego oraz tradycyjnie już doniczkowe bratki od (bratniej duszy) Andrzeja Zielińskiego z Czachowa. Oczywiście z ich strony było dużo gestów życzliwości - nie tylko słownych, lecz także w postaci wyśmienitych ciast, kremowych rurek, sałatek itp. Zwolennicy diety białkowej mieli okazję upiec coś przy ognisku.
Sobotnie spotkanie, to już druga w tym roku (po biegu Owsiakowym) bardzo udana plenerowa impreza w Moryniu. Należą się duże słowa uznania dla ich organizatorów. Inicjatorem i głównym sponsorem ostatniego spotkania integracyjnego był Jerzy Kołaczyk, który serdecznie dziękuje Grażynie Starościńskiej i Janowi Szkuciakowi za udostępnienie obiektu oraz swoim pomocnikom: Stanisławowi i Wojtkowi Marciniakom, Jerzemu i Stanisławowi Domaradzkim, Andrzejowi Zielińskiemu oraz wszystkim paniom, które były ozdobą imprezy.
(tekst i fot. tw)


Siatkówka w Münchebergu
Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Rowie/Trzcińsku-Zdroju uczestniczyła 1 marca w turnieju siatkówki w niemieckim mieście Müncheberg. Impreza była znakomicie zorganizowana przez Tobiasa Neumanna i klub Netzchaoten. Udział był nagrodą za uczestnictwo w programie profilaktycznym „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W turnieju uczestniczyło 15 drużyn podzielonych na trzy grupy eliminacyjne. Ostatecznie wygrał RSV Netzbroiler przed FSV Biese i Myśliborem Myślibórz.
Przy okazji podpisano wnioski na kolejne imprezy w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W tym roku młodzież z OHP w Rowie/Trzcińsku spotka się z rówieśnikami zza Odry podczas wakacji oraz jesienią na corocznym turnieju siatkówki w Trzcińsku.
Na zdjęciu drużyna z OHP w Münchebergu w trakcie ceremonii otwarcia.
(r)


Grali w Kędzierzynie
Badmintoniści LUKS-u Krokus Góralice w ostatni weekend ferii wystąpili na turnieju w Kędzierzynie-Koźlu. Weronika Witorzeńć wygrała w swojej kategorii wiekowej. W grupie bardziej doświadczonych zawodników Karol Gontarz był drugi. Brązowe medale wywalczyli: Katarzyna Sosnowska, Wojciech Kościelny i Michał Osadców.
Krokus zaprasza młodych adeptów badmintona na turniej w najbliższą sobotę o godz. 9 w hali w Trzcińsku-Zdroju. W niedzielę zawodnicy z Góralic wystąpią na Netto Cup w Szczecinie.


Judo w Chojnie
Sekcja judo powstała kilka tygodni temu w UKST Victoria Chojna, działającym przy gimnazjum. Założycielem i trenerem jest Leszek Żarkowski, który przygodę z tym sportem rozpoczął przed laty jako student, zdobywając m.in. czwarte i piąte miejsca na Mistrzostwach Polski Uniwersytetów. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w sali gimnastycznej gimnazjum.


Ping-pong w Moryniu
Turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza odbędzie się w Moryniu w niedzielę 23 marca w szkolnej sali gimnastycznej. Początek o godz. 9.30 (zapisy od 9). Przewidziano cztery kategorie: 1) dzieci do kl. VI włącznie, 2) od I kl. gimnazjum do 18 lat, 3) powyżej 18 lat, 3) dziewczęta i kobiety open.
Organizatorami turnieju są Tomasz Bałachowski i Grzegorz Barylski.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska