Dzisiaj jest niedziela, 28 lutego 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 20 z dnia 20.05.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W niedzielę wybieramy eurodeputowanych
Nie głosuj na Putina!
Tragedia coraz straszniejsza
Dojedziemy szybciej
Gdzie jest nasz brat Abel?
Remont ważnej drogi w Gartzu
Templariada w Chwarszczanach
Ile przedsiębiorcy zapłacą za śmieci?
Maluchy chętne do nauki
Wyższy pułap kredytów
Chcesz się pozbyć azbestu?
Szkolenia motocyklistów
Sport

Szkolenia motocyklistów

W sobotę rozpoczyna się tegoroczna akcja „Bezpieczne dwa kółka”. To bezpłatne szkolenia dla motocyklistów: zajęcia z doskonalenia jazdy, pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego.

Pierwsze szkolenie odbędzie się 17 maja w Szczecinie. Harmonogram kolejnych szkoleń znajduje się poniżej. W lecie jedno z kolejnych (23 sierpnia) zaplanowano w Chojnie na byłym lotnisku. Oto pełny harmonogram: 17 maja w Szczecinie na torze kartingowym przy al. Wojska Polskiego 237a, 31 maja - Czaplinek - na lotnisku w Broczynie, 7 czerwca - Szczecin na torze kartingowym, 28 czerwca - Koszalin, MotoPark przy ul. Gnieźnieńska 8a, 12 i 26 lipca - Szczecin - tor kartingowy, 9 sierpnia - Koszalin MotoPark, 23 sierpnia - Chojna na lotnisku, 6 września - Koszalin - MotoPark, 20 września - Szczecin.

Na szkolenia można zapisywać się poprzez fora motocyklowe: www.moto-fanatyk.pl i www.haloszczecin.com oraz na stronie Polskiego Związku Motorowego: www.pzm.pl.
Prowadzone przez szczeciński oddział Polskiego Związku Motorowego szkolenia skierowane są przede wszystkim do młodych motocyklistów, którzy powodują najwięcej wypadków. Całość kosztuje ponad 43 tys. zł, z czego 35 tys. dofinansował wojewoda zachodniopomorski. - Głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa motocyklistów. Mamy nadzieję, że wiedza i praktyczne umiejętności przekazane na kursach wpłyną nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa kierowców jednośladów, ale także innych użytkowników dróg – mówi dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW Piotr Gabinowski.

W tym roku PZMot przeszkoli ok. 300 kierowców. W dwóch poprzednich edycjach wzięło udział blisko 400 motocyklistów.
(r)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska