Dzisiaj jest niedziela, 28 lutego 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 20 z dnia 20.05.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W niedzielę wybieramy eurodeputowanych
Nie głosuj na Putina!
Tragedia coraz straszniejsza
Dojedziemy szybciej
Gdzie jest nasz brat Abel?
Remont ważnej drogi w Gartzu
Templariada w Chwarszczanach
Ile przedsiębiorcy zapłacą za śmieci?
Maluchy chętne do nauki
Wyższy pułap kredytów
Chcesz się pozbyć azbestu?
Szkolenia motocyklistów
Sport

Tragedia coraz straszniejsza

Niestety, jest dalszy ciąg makabrycznej sprawy, o której pisaliśmy w lutym. Wówczas koło jednego z domów w Strzeszowie (gm. Trzcińsko-Zdrój) odkopano zwłoki noworodka. Mieszkająca tam 41-letnia Beata K. przyznała się do dzieciobójstwa i wskazała miejsce ukrycia zwłok. Postawiono jej zarzut dokonania tego czynu pod wpływem szoku porodowego. Kobieta znalazła się pod dozorem policyjnym. Jednak ostatnio, 14 maja, odkopano tam zwłoki trzech kolejnych noworodków, urodzonych w latach 2007-2009. Trwają dalsze badania, gdyż kości ludzkie przemieszane są ze zwierzęcymi. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Beata K. twierdzi, że dzieci urodziły się martwe. W czwartek postawiono jej zarzut potrójnego zabójstwa. Zmieniono też zarzut z lutego: z dzieciobójstwa na zabójstwo. W piątek Sąd Rejonowy w Gryfinie wydał nakaz tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

19 lat temu w centrum Trzcińska-Zdroju ta sama kobieta wyrzuciła na śmietnik żywego noworodka - swą najstarszą córkę. Na szczęście płacz niemowlęcia usłyszała mieszkanka tego miasta. Dziecko wróciło do matki i mieszka z nią do tej pory oraz z dwoma młodszymi siostrami, ojcem i teściami Beaty K.

Strzeszowska tragedia dopisuje kolejny rozdział nie tylko w kronice policyjnej. To także kolejny niechlubny rozdział naszej hipokryzji, podwójnej moralności i zakłamania. I wcale nie chodzi tylko o Beatę K. i jej najbliższych.
(par)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska