Dzisiaj jest niedziela, 28 lutego 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 20 z dnia 20.05.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W niedzielę wybieramy eurodeputowanych
Nie głosuj na Putina!
Tragedia coraz straszniejsza
Dojedziemy szybciej
Gdzie jest nasz brat Abel?
Remont ważnej drogi w Gartzu
Templariada w Chwarszczanach
Ile przedsiębiorcy zapłacą za śmieci?
Maluchy chętne do nauki
Wyższy pułap kredytów
Chcesz się pozbyć azbestu?
Szkolenia motocyklistów
Sport

Remont ważnej drogi w Gartzu

Rozpoczął się remont drogi federalnej B2 w Gartzu. Tędy biegnie popularna w naszym regionie najkrótsza i najszybsza trasa z Chojny do Szczecina, a szczecinianie i gryfinianie jeżdżą tamtędy na zakupy do Schwedt. Teraz użytkownicy tej drogi muszą na cały rok uzbroić się w cierpliwość.

W ramach remontu na odcinku 1192 m na głównej, przelotowej ulicy Kastanienallee nawierzchnia brukowa wymieniona zostanie na asfaltową, a wcześniej zmodernizowana będzie sieć wodociągowo-kanalizacyjna, oświetlenie i chodniki. Teren budowy zostanie sprawdzony na obecność niewybuchów, przeprowadzone też zostaną badania archeologiczne.

Roboty będą prowadzone w dwóch etapach. W rozpoczętym już (od Gartenstrasse do Mühlenweg) zamknięta jest połowa szerokości jezdni, a ruch odbywa się wahadłowo i regulowany jest sygnalizacją świetlną. Drugi etap (od Mühlenweg do skrzyżowania Kastanienallee/Heinrichshofer Strasse/Schwedter Str.) rozpocznie się w wakacje, a droga zostanie całkowicie zamknięta i zostanie wyznaczony objazd. Zakończenie robót przewiduje się w drugim kwartale 2015 roku.

Jak informuje nas dyrektor Urzędu Rejonowego w Gartzu Frank Gotzmann, cały remont kosztować będzie 1,674 mln euro. Władze federalne pokryją z tego 890 tys. €, land Brandenburgia 42 tys., a samo miasto 715 tys. euro.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska