Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 32 z dnia 12.08.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Sąd unieważnił sprzedaż za 22 mln
Kołbacz doceniony
Moryń już z nagrodą
Na co wydajemy pieniądze?
W Gryfinie bez wakacji
Cedyńscy radni bronią swego burmistrza
Muzyka w zabytkach po raz piąty
Zarzuty za handel ludźmi
Muzealny biznes
Sport

Zarzuty za handel ludźmi

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie prowadzą od marca 2012 roku czynności w sprawie czerpania korzyści z nierządu oraz handlu ludźmi. 28 lipca zatrzymali małżeństwo z naszego terenu, które usłyszało zarzuty zagrożone karą nawet do 15 lat więzienia.
Szczecińscy funkcjonariusze pracowali pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej wspólnie z policjantami komisariatu w Chojnie i posterunku w Cedyni. Uzyskano informację o agencjach towarzyskich na terenie powiatu gryfińskiego, w których przebywają kobiety zza wschodniej granicy. Przesłuchano 55-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji oraz handlu ludźmi. Był już wcześniej znany organom ścigania za inne przestępstwa, popełniane także w Niemczech. Nie przyznał się do postawionych mu zarzutów.
Policjanci z zespołu do walki z handlem ludźmi zaczęli sprawdzać uzyskane dane, które w pełni się potwierdziły. Śledczy przesłuchali m.in. pięć kobiet, które złożyły obszerne zeznania, a tym samym potwierdziły policyjne ustalenia. Skorzystano też z międzynarodowej pomocy prawnej.

Funkcjonariusze dotarli do małżeństwa: 35-latka oraz jego o rok młodszej żony (z pochodzenia Ukrainki). Para prowadziła agencje towarzyskie w Osinowie Dolnym, Cedyni i Kostrzynie. Usłyszeli kilka zarzutów związanych z czerpaniem korzyści majątkowych z tego procederu oraz ułatwianiem prostytucji, a także handlem ludźmi. Mężczyźnie zarzucono również groźby karalne i zniszczenie paszportu w celu utrudnienia wyjazdu. Oboje przyznali się do ułatwiania prostytucji. Pozostają pod policyjnym dozorem, mają zakaz opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe (60 tys. i 65 tys. zł). Sprawa jest rozwojowa i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.
(par)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska