Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 36 z dnia 09.09.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Porozmawiajmy o historii regionalnej
Władza zamiast miłości bliźniego - to pokusa chrześcijan
Jeszcze o Dniach Integracji
Gartz już przejezdny
Arie w Dolinie Miłości
Dni Dziedzictwa
Drugi budżet obywatelski
Spór szkolno-polityczny
Finisz Akademii Sołtysa
Gra miejska w Chojnie
II Rodzinny Piknik Paralotniowy
Rekord Guinnessa dla Natalki
Posprzątaj zamek!
Sport

Gra miejska w Chojnie

Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne Terra Incognita we współpracy ze Szkołą Podstawową w Chojnie zaprasza miłośników historii i zabytków do udziału w grze miejskiej pt. „Gotycka Chojna”. Gra miejska jest nową, atrakcyjną formą poznawania miasta, łączącą w sobie elementy zwiedzania w małej grupie, harcerskich podchodów i gry komputerowej. Terra Incognita prowadzi od kilku lat projekty dla młodzieży i dorosłych, związane z historią regionu. Przed rokiem w podobnej grze miejskiej uczestniczyli z dużym zainteresowaniem polscy i niemieccy nauczyciele historii i pracownicy ośrodków kultury z terenu pogranicza.

Jeden z zespołów podczas ubiegłorocznej
gry miejskiej w Chojnie
Tegoroczna chojeńska gra miejska odbędzie się w sobotę 27 września i potrwa od godziny 10 rano do późnego popołudnia. Uczestnicy otrzymają stare mapy i zdjęcia miasta oraz zaszyfrowane wskazówki dotyczące odnalezienia widocznych na fotografiach miejsc. Na ich podstawie wykonywali będą zadania związane z historią miasta i jego zabytkami. Będą też sami fotografowali zabytkowe obiekty, a następnie przygotowywali prezentacje multimedialne na ich temat.

Udział w grze jest bezpłatny. Zgłaszać się mogą zespoły liczące od 3 do 5 osób. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno całe rodziny, jak i grupy przyjaciół czy znajomych, a także zorganizowane przez szkoły drużyny uczniowskie. Dzieci i młodzież do 16. roku życia uczestniczyć mogą w grze jedynie pod opieką dorosłego. Dla zwycięskich zespołów przewidziane są nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają ciepły posiłek.
Regulamin i szczegółowy program oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.rocznikchojenski.pl

Impreza dofinansowana została przez Niemieckie Forum Kultury Europy Wschodniej z siedzibą w Poczdamie.
(mz)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska