Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 47 z dnia 25.11.2014

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W niedzielę druga tura
Nowa Rada Powiatu Gryfińskiego
Kto radnym w Gryfinie i Starym Czarnowie?
Uważać z przedrukami!
Kolejne pieniądze dla wsi
Integracja w Krajniku Górnym
Trzy złote włosy diabła
Sputnik nad Polską i...Gryfinem
Powiat z lotu ptaka
Tam już raki zimują
Znów mikołaje na motorach
Sport

Kolejne pieniądze dla wsi

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego 13 listopada zatwierdził listę przedsięwzięć przeznaczonych do współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Za pośrednictwem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej dofinansowanie w zakresie gospodarki wodno-ściekowej w łącznej kwocie 10,219 mln zł otrzyma 17 gmin. Z naszego powiatu jest to Chojna, której przyznano 455 tys. zł na trzeci etap budowy na wsiach przydomowych oczyszczalni ścieków. Tym razem chodzi o 38 takich urządzeń. Całkowity koszt wynosi 807 tys. zł. Po zakończeniu inwestycji w gminie funkcjonować będzie w sumie 86 przydomowych oczyszczalni, co plasuje Chojnę na drugim miejscu w powiecie.

W zakresie wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych 2,444 mln zł otrzyma 8 gmin, w tym 2 z naszego powiatu: Cedynia - 114 tys. na zakup i montaż lamp solarnych (całkowity koszt 187 tys.) i Chojna - 29 tys. zł na zakup i montaż 6 lamp solarnych (całkowity koszt 48 tys.).
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska