Dzisiaj jest wtorek, 28 czerwca 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 04 z dnia 27.01.2015

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze
P. Pawłowski będzie dyrektorem COKiS-u
Ruchy miejskie - nowa siła polityczna?
Cedynia ma budżet, ale zapowiada zmianę priorytetów
Radny proponuje, jak zwiększyć budżet
Będzie kontrola umowy
Gdzie 220 tysięcy?
Skrzydła motyla nad Swobnicą
Chcą przejąć szkołę
Mają pomóc stowarzyszeniom
Złóż życzenia walentynkowe!
Skrajny Osinów
Korona Widuchowej
Sport

Korona Widuchowej

Stowarzyszenie Inicjatyw Wszelakich Alterno zaprasza wszystkich chętnych na grę terenową „Korona Widuchowej”, która odbędzie się w tej miejscowości (i w okolicy) w najbliższą sobotę 31 stycznia. Zadaniem uczestników jest przemierzenie trasy długości 10 km z 10 punktami kontrolnymi. Wiedzie ona przez najwyższe wzniesienia między Widuchową a Dębogórą. Start i meta: o godz. 11 pod Urzędem Gminy w Widuchowej przy ul. Grunwaldzkiej 8. Dla rodzin z dziećmi przewidziano specjalną trasę, licząca 2 km (start o godz. 13).

W grze można wziąć udział indywidualnie lub w zespole kilkuosobowym (niepełnoletni dostarczają zgodę rodziców i są w zespole z dorosłym). Na punktach kontrolnych otrzymuje się zadanie do wykonania, które będzie dodatkowo punktowane lub gdy jest to punkt bezzadaniowy - należy potwierdzić perforatorem na karcie startowej odnalezienie punktu. Nie wolno poruszać się po uprawach rolnych, szkółkach leśnych i terenach prywatnych. Każdy musi mieć telefon komórkowy.

Jak mówią organizatorzy, gra terenowa to świetny sposób na zakończenie zimowych ferii, poznanie ciekawych miejsc, historii i doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu. Najszybsze zespoły otrzymają upominki, a zwycięzcy nagrodę finansową w wysokości 200 zł. Wręczenie nagród połączone będzie z ogniskiem.

(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska