Dzisiaj jest wtorek, 17 maja 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 06 z dnia 10.02.2015

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Alarm dla Chojny
Ministerstwo daje 300 tys. na mury w Chojnie
Czy ktoś prowadzi gryfińskie sesje?
Obecność nieobecnych
W Trzcińsku postojowo
Starosta i gminy bliżej
Walentynkowe życzenia
Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test
Puste muzeum
Druga mozaika w Swobnicy
Szczecinianka za szczecinianina
Wyróżnienia dla ZSP w Chojnie
Wystawa w Chojnie po konkursie w Schwedt
Sport

Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test

Tak nazywa się akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS. Jak podaje PAP, zachęca ono z okazji zbliżających się 14 lutego walentynek do wykonania testu na HIV. Chodzi przede wszystkim o osoby młode, ale pełnoletnie. - Na co dzień troszczymy się o zdrowie, zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub naszej Walentynki. Dlaczego więc nie wykonać testu w kierunku HIV? Nie powinien być to test wierności partnera czy partnerki, ale standardowy element budowania poczucia bezpieczeństwa w związku - mówią organizatorzy.

W naszym województwie bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania można zrobić sobie test w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 160 (parter od podwórza, dojazd tramwajem 1 i 9 w kierunku Jez. Głębokiego lub autobusem linii 53, 60, 67 - przystanek ul. Traugutta). Kontakt: tel. 91 486 00 25 w godzinach pracy punktu, czyli: poniedziałki i środy 15.15 -19.15, piątki 15.15 -17.15. Ostatni pacjent przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem.

Projekt graficzny i hasło powstały w wyniku konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych, zorganizowanego przez Krajowe Centrum ds. AIDS w 2013 roku. Autorką grafiki jest Ida Kwaśnica, a pomysłodawcą hasła zachęcającego do wykonania testu - Kacper Lasota.
(r)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska