Dzisiaj jest piątek, 28 stycznia 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 26 z dnia 30.06.2015

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Co wiedzą w Warszawie o przestępczości na pograniczu?
Gminne absolutoria
Widuchowa świętowała
Dni Cedyni w naszym obiektywie
Punkt poświęcony
Program Dni Mieszkowic
Kulturalny Trójkąt w Gryfinie
Kłopotliwe zabytki
Gryfino, kiedyś Greifenhagen
Sport

Kulturalny Trójkąt w Gryfinie

Od 6 do 13 lipca trwać będzie w Gryfinie trzecia część Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Kulturalny Trójkąt”. To młodzieżowe polsko-niemiecko-francuskie warsztaty muzyczne, taneczne i teatralne. Ich nazwa nawiązuje do Trójkąta Weimarskiego, czyli Komitetu Wspierania Współpracy Francusko-Niemiecko-Polskiej. Koordynatorem ze strony polskiej jest Janusz Janiszewski – instruktor teatralny Gryfińskiego Domu Kultury, doświadczony w ponadgranicznej współpracy kulturalnej. Partnerami zagranicznymi są: Centre Français de Berlin (Centrum Francuskie w Berlinie) i stowarzyszenie „Maison Pour Tous” - Maison des jeunes et de la Culture Jean Vilar w Igny z Francji.

Projekt rozpoczął się w ubiegłym roku. Młodzi gryfinianie uczestniczyli w lipcu w spotkaniach na Zamku Trebnitz i w Berlinie, a w październiku w Igny pod Paryżem. Teraz finał całego przedsięwzięcia odbędzie się w Gryfinie. Młodzież z trzech krajów przez tydzień będzie pracować w trzech grupach: muzycznej, tanecznej i teatralnej. Pokaz finałowy rozpocznie się w sobotę 11 lipca o godz. 17 na scenie plenerowej na gryfińskim nabrzeżu. Imprezę rozpocznie przedstawienie projektu, a potem jest w planie koncert, quiz z nagrodami dla publiczności „Na wesoło o Niemczech i Francji” i quiz językowy, gry językowe z publicznością. O godz. 18 efekty swej pracy przedstawią wszystkie trzy grupy. Następnie w akcji „Most pamięci” będą wieszane na gryfińskim moście kłódki pamięci i inne pamiątki. Od godz. 20 do 22 dyskoteka – stage freestyle i open stage.

Organizatorami są: Gryfiński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gminy i Starostwo Powiatowe w Gryfinie. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
(r)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska