Dzisiaj jest poniedziałek, 18 października 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 32 z dnia 11.08.2015

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
To już zapewne rekord
Na Gotyckim Szlaku
Jeden do zera dla ABJ
Twarde warunki byłych partnerów
Wkrótce wybory w Trzcińsku
Jak walczyliśmy z Jagiełłą
Dom seniora w Lagunie
Bańskie Spotkania z Historią
Pożegnanie kombatanta
Jak żyć zdrowiej?
Sport

SPORT

Marta Kwiecień z medalem


Skok po medal
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Zawodniczka gryfińskiego Hermesa Marta Kwiecień zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w dniach 5-7 sierpnia w Łodzi. Trenowana przez Jacka Stefańskiego Marta w kalkulacjach medalowych nie była brana pod uwagę, bo z tegorocznym rekordem życiowym 164 cm zajmowała miejsce w drugiej dziesiątce w kraju, ale sport nie jest przewidywalny. W Łodzi poprawiła swój rekord aż o 6 cm i z wynikiem 170 cm wywalczyła brązowy medal. Jak na juniorkę młodszą to rezultat godny szacunku. Jest to oczywiście nowy rekord klubowy Hermesa. Za tydzień o wynikach innych zawodników i bardzo udanym występie całej ekipy.
(tw, fot. Hermes)


Podwójny sukces prezesa
Zwycięzca tegorocznej rywalizacji A. Dmytrasz
Lotem długości 540 km z niemieckiego Recklinghausen zakończyła się 26 lipca tegoroczna rywalizacja gołębi dorosłych w oddziale kostrzyńskim. Duży sukces odniósł prezes sekcji chojeńskiej Adam Dmytrasz, który zwyciężył zarówno w klasyfikacji hodowców, jak i w lotach z typowaniem. W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze dwójkę naszych hodowców, a więc potwierdziła się teza chojeńskiego prezesa, że będziemy mieli dużo do powiedzenia w nowym układzie terytorialnym. Przypomnijmy, że od tego sezonu Chojna przeszła do oddziału kostrzyńskiego, w skład którego wchodzi pięć sekcji. Jak już wcześniej podawaliśmy, po 11 lotach prowadził także Dmytrasz, wyprzedzając nieznacznie swych kolegów z chojeńskiej sekcji – Kondratowicza i Dylewskiego. W końcówce lider jeszcze powiększył przewagę nad rywalami i jego dominacja jest wyraźna. W locie z Recklinghausen pierwszym gołębiem był pocztowiec Józefa Szymczaka z Witnicy Gorzowskiej, a dwa następne Adama Dmytrasza. Do ostatniego tegorocznego konkursu przystąpiło 50 hodowców, wypuszczając 1196 gołębi. W sumie w tegorocznej edycji sklasyfikowano 94 hodowców. A oto dziesiątka najlepszych:
    1. Adam Dmytrasz - Chojna          pkt 1360,55
    2. Józef Szymczak - Witnica Gorz.        1341,04
    3. Paweł i Lidia Kucharscy - Witnica Gorz.   1335,74
    4. Grzegorz Hrycaj - Chojna
    5. Krzysztof Pożarski - Mieszkowice
    6. Kondratowicz, Dylewski - Chojna
    7. Andrzej Buczkowski - Lubiszyn
    8. Marek Łabas - Dębno
    9. Magda i Dariusz Szymczakowie - Dębno
    10. Ryszard Kolasa - Mieszkowice

W II klasyfikacji (typowanie) pierwsza trójka przedstawia się następująco: Dmytrasz, J. Szymczak, Kolasa. Najwyżej sklasyfikowanego lotnika mieli Kondratowicz i Dylewski, a za nimi J. Szymczak oraz M. D. Szymczakowie. Na czwartym miejscu znalazł się kolejny pocztowiec Kondratowicza i Dylewskiego, a na piątym Pawła i Andrzeja Jasińskich – także z sekcji chojeńskiej. Ta pierwsza piątka wyczynowców punktowała po 12 razy na 14 lotów. Obecnie hodowcy mają krótką przerwę, a już 16 sierpnia rozpoczyna się kolejna rywalizacja gołębi młodych. Mają one pięć lotów na dużo krótszych trasach.
(tekst i fot. tw)


Wicemistrzowie okręgu
Kolejny sukces odnieśli wędkarze WKS Odra Chojna. Pięcioosobowa drużyna w składzie: Marek Wysokiński, Mariusz Strzelczyk, Michał Sarba, Paweł Bucyk i Kamil Skiba zdobyła 2 sierpnia w Ognicy wicemistrzostwo okręgu szczecińskiego w konkurencji spławikowej. Uległa jedynie Lipieniowi Szczecin. Trzecie było Lubanowo. Przypomnijmy, że w maju Paweł Bucyk wywalczył indywidualne wicemistrzostwo okręgu seniorów w spławiku. Jeszcze w tym miesiącu chojnianie wystartują na zawodach o puchar prezesa Euroregionu Pomerania.


Władza na strzelnicy
Pierwszy z prawej strzela zdobywca drugiego miejsca Jerzy Domaradzki
Imprezą towarzyszącą Jarmarku Moryńskiego były 26 lipca zawody strzeleckie, poświęcone pamięci inicjatora budowy strzelnicy i założyciela koła LOK Dzik w Moryniu, zmarłego w ubiegłym roku Tadeusza Domaradzkiego. W imprezie wzięło udział 25 osób, w tym burmistrz Morynia Józef Piątek, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Domaradzki (brat zmarłego) i skarbnik gminy Marek Kurjata. Z tej trójki najcelniej strzelał przewodniczący, który wywalczył drugą lokatę. Poniżej czołowe piątki kobiet i mężczyzn.
KOBIETY
1. Patrycja Ratańczuk
2. Barbara Sołoducha
3. Aleksandra Domaradzka
4. Monika Smaga
5. Edyta Bernadzka


Strzelnica dla wszystkich
Zarząd koła LOK „Dzik” w Moryniu zaprasza wszystkich chętnych na strzelnicę pneumatyczną w każdy czwartek w godzinach 17-19. Wstęp i lekcje z instruktorem są bezpłatne.


Piłkarskie ligi ruszają w sobotę
Piłkarskie rozgrywki ligowe ruszają u nas w sobotę 15 sierpnia. W IV lidze Odra Chojna zagra o godz. 16 w Szczecinie z Hutnikem. Pozostałe mecze: Ina Goleniów - Dąb Dębno, Iskra Białogard - Rasel Dygowo, Olimp Gościno - Kluczevia Stargard, Jeziorak Szczecin - Osadnik Myślibórz, Piast Chociwel - Darzbór Szczecinek, Gryf Kamień Pomorski - GKS Leśnik Manowo, Wiekowianka Wiekowo - Astra Ustronie Morskie.
W sparingach Odra przegrała w Gryfinie z Energetykiem 0:4 (wszystkie bramki strzelił Toporkiewicz), zremisowała z Osadnikiem Myślibórz 2:2 (Zatorski z karnego i samob.) i wygrała 3:2 z Błękitem Pniewo (Rajfur, P. Kusiak, Bulychev - Kaniecki 2). W sobotę w ostatnim sparingu Odra wygrała z Arkonią Szczecin 5:2 (Pożyczka 2, P. Kusiak, B. Łapiński, Skóra). Skład: A. Andrzejewski (Macuk), P. Kusiak (Surmacz), Rajfur (B. Łapiński), M. Łapiński, Głowacki, Madera (M. Andrzejewski), Bulychev, Zatorski, Daszkiewicz (Kubicki), Pożyczka (Surowiecki), Skóra.

W tym samym terminie zainauguruje rozgrywki wojewódzka klasa okręgowa. Obie nasze drużyny zagrają na wyjeździe: w sobotę Energetyk Gryfino ze Spartą Węgorzyno, a w niedzielę Morzycko Moryń z Piastem Karsko. Poza tym: Intermarché-Rega Trzebiatów - Stal Lipiany, Pomorzanin Nowogard - Polonia Płoty, Zorza Dobrzany - Ina Ińsko, Iskra Golczewo - Arkonia Szczecin, Błękitni II Stargard - Sarmata Dobra, Stal Szczecin - Kłos Pełczyce.
Energetyk w sobotę w sparingu zremisował 0:0 z Raselem Dygowo 0:0. Tydzień wcześniej przegrał z Iskrą Białogard 2:3.
Do Morzycka powrócił z Kotwicy Kołobrzeg jego wychowanek – bardzo skuteczny strzelec Maciej Ropiejko. W ramach przygotowań 19 lipca morynianie pokonali Zielonych Zielin 8:2 (Ropiejko 3, Donos 2, Sobas, Pohorecki, Kwaśniewski), 31 lipca wygrali 4:2 z Sokołem Pyrzyce (Chrzanowski, Donos, Dębicki, Rząd), a w sobotę zremisowali 1:1 z Osadnikiem Myślibórz (Kamień).
W regionalnej klasie okręgowej wystąpi aż siedem zespołów z naszego powiatu. Oto pierwsza kolejka. 15 sierpnia: o godz. 15 Mieszko Mieszkowice - Sokół Pyrzyce, o 17 Grot Gardno - Koral Mostkowo, Błękit Pniewo - Czarni Lubanowo. 16 sierpnia: o godz. 17 Biali Sądów - Orzeł Trzcińsko-Zdrój, Zieloni Zielin - Odrzanka Nest Paliwa Radziszewo. Poza tym: Sęp Brzesko - Remor Recz, Mechanik Warnice - Klon Krzęcin, Gavia Choszczno - Unia Dolice.

A-klasa zaczyna 22 sierpnia. W grupie III: Fagus Kołbacz - Vielgovia Szczecin, Rybak Wełtyń - Wicher Reptowo, OKS Center MD Goleniów - Zalew Stepnica, Aquila Szczecin - Wołczkowo-Bezrzecze, Znicz Niedźwiedź - Kasta Szczecin-Majowe, Pomorzanin Przybiernów - Hanza Goleniów, Pomorzanin II Nowogard - Orzeł Łożnica. Grupa IV: Zryw Kołbaskowo - Chrobry Lisie Pole, Czcibor Cedynia - Czarni Czarnówko, Unia Swochowo - Łabędź-GryfHurt Widuchowa, Rurzyca Nawodna - Goplana Żabów, Witniczanka Witnica - Iskra Banie, Pro-Team Żarczyn - KLUKS Krzywin, Ogniwo Babinek - KP Przecław. Grupa VI: Zjednoczeni Kurzycko - Błyskawica Kluki, Polonia Giżyn - Piast Piaseczno, Czarni Czerników - Orkan Rów, Santos Sarbinowo - Osadnik II Myślibórz, Pomorzanin Cychry - Myśla Dargomyśl, Olimpia Smolnica - Wicher Przelewice, Piast II Karsko - GKS Golenice.
B-klasa startuje 29 sierpnia.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska