Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 27 z dnia 05.07.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Kto z absolutorium, a kto bez?
Nowi dyrektorzy
Nasze multikulti
Ile za śmieci?
Dalej na zachód się nie da
Po Dniach Mieszkowic
70 lat saperów
Omijać szerokim łukiem?
Sport

70 lat saperów

Muzeum Pamiątek 1 Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej - oddział w Gozdowicach do 31 lipca prezentuje wystawę „70 lat saperów na Pomorzu Zachodnim”, przygotowaną przez 5 Pułk Inżynieryjny Szczecin-Podjuchy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Premiera miała miejsce 6 kwietnia w Teatrze Polskim w Szczecinie z udziałem m.in. przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michała Jacha i szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Michała Sikory. Ekspozycja pod patronatem marszałka województwa Olgierda Geblewicza zawiera 19 plansz przedstawiających prace wojsk saperskich.

Muzeum wprowadziło nowe udogodnienia dla turystów. Oddział w Starych Łysogórkach jest dostępny od wtorku do niedzieli. Ułatwieniem jest również wspólny bilet, który można nabyć zarówno w oddziale w Gozdowicach, jak i w Starych Łysogórkach. Muzeum w Gozdowicach otwarte jest od wtorku do piątku w godz. 9-16, a w soboty i niedziele 10-17. Oddział w Starych Łysogórkach można odwiedzać we wtorki i środy w godz. 10-16, czwartki i piątki 9-16, a w soboty i niedziele 10-17.
Ceny biletów: Gozdowice - normalny 5 zł, ulgowy 3 zł, grupowy powyżej 10 osób 3 zł od osoby, lekcja muzealna 3 zł/osoba. Stare Łysogórki: normalny 2,50 zł, ulgowy 1,50 zł, grupowy powyżej 10 osób 1,50 zł od osoby. Cena biletu wspólnego dla dwóch oddziałów: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł, grupowy powyżej 10 osób 4 zł od osoby.

W przyszłym roku, przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Cedyni, dostępny będzie także bilet, obejmujący wszystkie placówki muzealne w Rejonie Pamięci Narodowej.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska