Dzisiaj jest wtorek, 17 maja 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 27 z dnia 05.07.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Kto z absolutorium, a kto bez?
Nowi dyrektorzy
Nasze multikulti
Ile za śmieci?
Dalej na zachód się nie da
Po Dniach Mieszkowic
70 lat saperów
Omijać szerokim łukiem?
Sport

SPORT

Wystartowała w mistrzostwach Europy
Triathlonistka Delfa Gryfino Julia Sanecka zakwalifikowana została do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów młodszych, które rozgrywane są w dniach 2-5 lipca w miejscowości Tiszaujvaros na Węgrzech. Julia jest 15-latką i w naszym kraju startuje w kategorii młodziczek, ale europejska federacja organizuje zawody w przedziale wiekowym 15-17 lat i stąd start w młodszych juniorkach.
Udział naszej reprezentantki jest efektem wcześniejszych dobrych występów w krajowych imprezach. Ostatnio w Suszu k. Iławy wystartowała w mistrzostwach Polski młodziczek w aquathlonie (pływanie plus bieg), zdobywając srebrny medal. Na Węgrzech startuje w triathlonie, gdzie ma do pokonania 500 m pływania, 12,5 km jazdy rowerem i 3,6 km biegu.
Na zawodach w Suszu bardzo dobrze zaprezentował się także młodzik Delfa Mateusz Janaszkiewicz, który w gronie 26 startujących zajął piąte miejsce.
(tekst i fot. tw)


Biały Pion trzeci w województwie
Jak już informowaliśmy, UKS Biały Pion Gryfino wywalczył 25 czerwca brązowy medal w szachach na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Łazach koło Koszalina. Startowało 10 najlepszych ekip (120 zawodników). Najlepsza była drużyna AKSz Hetman Koszalin, a srebro wywalczył Gryf Szczecin. Dalsza kolejność: 4. Refleks Gościno, 5. SP 3 Choszczno, 6. GKS Solny Kołobrzeg. Punktacja WOM obejmowała tylko dwa roczniki: do lat 10 i 12.
Indywidualnie najlepszy z gryfinian był Bartosz Nędzarek, plasując się na trzeciej pozycji w swej kategorii. Oto miejsca pozostałych zawodników Białego Piona w ich grupach wiekowych: 4. Martyna Kuryło, 4. Szymon Soszka, 5. Kinga Dejewska, 5. Liwia Babińska, 5. Mikołaj Turek, 5. Gabriel Jazukiewicz, 6. Nina Lesiak, 6. Szymon Wieligórka, 7. Ola Kucharczyk, 11. Jan Dejewski, 13. Karol Olias, 14. Patrycja Misiak, 16. Adam Hajdaś, 21. Adam Janik, 24. Kajetan Jędraszczyk, 37. Alan Piątek, 43. Dawid Zasada, 48. Amadeusz Orszulak.
Podopieczni Krzysztofa Rudnickiego mają teraz zasłużone wakacje. W minionym roku szkolnym uczestniczyli w ponad 30 turniejach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje umiejętności podnosili m.in. jako uczniowie klas szachowych w Szkole Podstawowej nr 2.


Bieg do Orła
34 osoby stanęły 25 czerwca w południe na starcie kolejnego Biegu do Orła w ramach Dni Cedyni. W upalną pogodę zawodnicy pokonywali stromą trasę na wierzchołek Góry Czcibora, walcząc o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej.
W najmłodszej kategorii (od 6. do 10. roku życia) znalazł się tylko jeden śmiałek: pochodzący z Chojny, a obecnie mieszkający w Norwegii 7-letni Dominik Sikorski. Pokonał trasę w 1 min i 37,05 s. W grupie młodzieżowej (do 16. roku życia) wygrał 15-letni Michał Kruszyński z Niemiec (46,00 s), drugi był 14-letni Patryk Maciejski z Gryfina (1:12,63), a trzecia cedyńska gimnazjalistka - 16-letnia Wiktoria Klag (1:20,05). Najwięcej startowało dorosłych. Najszybszy był 25-letni Miłosz Lewandowski z Myśliborza w czasie 41,50 s. Wyprzedził 17-letniego Michała Strylskiego ze Skawiny (46,7) i 34-letniego Ziemowita Łosia-Kamińskiego z Dębicy (50,06).
Nagrodę specjalną zdobył najstarszy zawodnik - 60-letni Zdzisław Wawruszczak z Mieszkowic, który uczestniczy w wyścigu co roku.


Sportowo, rekreacyjnie i charytatywnie
Jak już zapowiadaliśmy, w najbliższą sobotę 9 lipca w Wiejskim Centrum Kultury w Starym Objezierzu (gm. Moryń) odbędzie się kolejny Festyn Sportowo-Rekreacyjny. Jego główne punkty to Bieg Integracyjny i akcja charytatywna „Pomóżmy Mai Widzińskiej” pod patronatem radnej Sejmiku Województwa Ewy Dudar oraz właściciela firmy Pol-Mark i restauracji Victoria na plaży w Moryniu Marka Grynkiewicza. Malutka Maja mieszka w pobliskim Klępiczu i zmaga się z guzem mózgu.
Oto szczegółowy program. Godz. 14 konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych, wystawa prac Mai Ostrowskiej, 16.00 oficjalne otwarcie festynu, 17.00 start XVII Biegu Integracyjnego (zapisy i regulamin biegu na stronie www.lubuskiportal.fc.pl): 5 km dla kobiet i 10 km dla mężczyzn, 17.10 start marszu rodzinnego nordic walking (5 km), 18.00 występ dla Mai Widzińskiej cz. I: Julitka Mielczarek z Nawodnej, 18.20 rozpoczęcie akcji charytatywnej - licytacja (m.in. piłka siatkowa z autografami mistrzyń Polski - Chemika Police), 18.30 dekoracje i wręczenie nagród uczestnikom biegu, 19.00 występ dla Mai Widzińskiej cz. II: Trio Akordeonowe z Morynia, zespół Garaż z Przyjezierza, Julian Dumicz, Krzysztof Konecki, Przemas Band i inni, 22.00 zabawa taneczna - DJ Redem.
Katering zapewnia restauracja Victoria. Patronat honorowy sprawują: burmistrz Morynia Józef Piątek, członek Zarządu Województwa Robert Grzywacz i członek Zarządu Powiatu Gryfińskiego Henryk Kaczmar. Organizatorzy: OSP, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Objezierzu oraz radny Rady Miejskiej w Moryniu Jerzy Domaradzki. Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu, Liga Obrony Kraju - oddział w Gryfinie, KGW Bielin, Witnica i Przyjezierze, komitet „Pomóżmy Mai” z Klępicza. „Gazeta Chojeńska” należy do patronów medialnych.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska