Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 30 z dnia 26.07.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Kondycja naszych samorządów
Każda granica jest niesłuszna
Mamy nową komendę policji
Na Gotyckim Szlaku
Kandydaci śmierci
Kontrola Lotu znów w Chojnie
Atrakcje Jarmarku Moryńskiego
Krychowiak zaczynał razem z Mateuszem z Chojny
Sport


Szczecińska Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na siódmą edycję Letniego Festiwalu Wędrownego „Na Gotyckim Szlaku. Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego”. Jak zwykle, trasa obejmuje naszą okolicę - tym razem Kołbacz, Moryń i Gryfino. Będzie to wędrówka szlakiem historii, gotyckiej architektury, malarstwa i rzeźby, połączona z koncertami muzyki dawnej.

Sześć sobotnich imprez rozpocznie się 13 sierpnia w pocysterskim zespole klasztornym w Kołbaczu (gmina Stare Czarnowo). Program turystyczny obejmuje o godz. 16 zwiedzanie kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Żabowie koło Pyrzyc, a godzinę później kościoła filialnego w Żelewie. Przewodnikiem będzie Michał Dębowski. O godz. 18 po kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu oprowadzi Radosław Palus - prezes miejscowego Stowarzyszenia Spichlerz Sztuki. O 19 rozpocznie się tam koncert „Żywot człowieka renesansu”. Wykonawcy: Katarzyna Wiwer - sopran, Henryk Kasperczak - lutnia, teorba.

Tydzień później o godz. 19 w kościele pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie z koncertem „Musica Baltica” wystąpi Aldona Bartnik - sopran i Orkiestra Famd.pl pod batutą Pawła Osuchowskiego. Dwie godziny wcześniej program turystyczny poprowadzi Piotr Żak z Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury.

27 sierpnia o godz. 19 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie-Dąbiu zaśpiewa zespół Agniculi pod dyr. Łukasza Popiałkiewicza. Koncert nosi tytuł „Liturgiae soni gratie”. Od godz. 17 po zabytku oprowadzać będzie Paweł Migdalski (prezes stowarzyszenia Terra Incognita w Chojnie).

3 września o 19 w kościele pw. Ducha Świętego w Moryniu w koncercie „Europejski renesans, blaski i cienie” zaprezentuje się poznański zespół muzyki renesansowej Miraculis. Tu też część turystyczną poprowadzi od godz. 17 Paweł Migdalski.

„Perły baroku” - to tytuł koncertu w kolejną sobotę. W Gryfinie w kościele pw. Narodzenia NMP o godz. 19 wystąpi Consortium Sedinum wraz z klawesynistką Urszulą Stawicką (kierownictwo artystyczne).

Festiwal zakończy się 17 września w Szczecinie w kościele św. Jana Ewangelisty. O godz. 18 przewodnikiem będzie Paweł Migdalski, a o 19.30 w koncercie „Antonio Rosetti - Musica sacra” zaprezentują się: Aldona Bartnik - sopran, Bogumiła Tarasiewicz - mezzosopran, Nazar Tatsyshyn - tenor, Jarosław Bręk - bas, Szczecin Vocal Project i Orkiestra Famd.pl. Dyryguje Paweł Osuchowski.


Na pierwszych pięć koncertów wstęp wolny. Jedynie na ostatnią imprezę w Szczecinie bilet kosztuje 25 i 15 zł, a w przedsprzedaży (na stronie organizatora - www.famd.pl oraz w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie) 20 i 10 zł. Dla szczecińskiej publiczności będzie do dyspozycji bezpłatny bus, odjeżdżający każdorazowo z przystanku przy ul. Korsarzy. Rezerwacja miejsc: [email protected].

„Gazeta Chojeńska” jest patronem medialnym festiwalu.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska