Atrakcje Jarmarku Moryńskiego
Krychowiak zaczynał razem z Mateuszem z Chojny

SPORT

Nietypowy mistrz
Mistrzostwa Europy Weteranów w Rzutach Nietypowych rozgrywano od 15 do 17 lipca w położonym na południe od Berlina niemieckim miasteczku Jüterbog. Jak już nieraz wspominaliśmy, miotacze organizują tego typu zawody dla urozmaicenia swoich startów. W Jüterbogu mieliśmy swojego przedstawiciela – Wojciecha Strelczuka z Chojny, który dzielnie się spisał, zdobywając trzy złote medale w kategorii wiekowej M60. Zwyciężył ze znaczną przewagą w pięcioboju kulowym, gdzie oddaje się rzuty z miejsca kulami o różnym ciężarze, a ponadto wygrał trójbój ciężarkowy oraz rzut młotem szkockim. Tym samym Strelczuk poprawił sobie humor po niezbyt udanych mistrzostwach Polski w Opolu, gdzie liczył na złoto w pchnięciu kulą, a stanął na drugim stopniu podium.

Festiwalowe medale
Julia Sanecka (fot. Delf)
Jakub Rudziński
Festiwal Triathlonowy, który był zarazem mistrzostwami Polski w kategoriach od młodzików do juniorów starszych, zorganizowano w miniony weekend w Sławnie. W imprezie uczestniczyła liczna grupa zawodników Delfa Gryfino. Doskonale spisała się młodziczka Julia Sanecka (uczestniczka niedawnych Mistrzostw Europy na Węgrzech), zdobywając złoty medal z dużą przewagą nad rywalkami. Pasjonującą walkę o złoto stoczył także junior młodszy Jakub Rudziński (przeszedł w ubiegłym roku z Hermesa do Ironmana Szczecin), przegrywając jedynie o 2 sekundy z Miłoszem Walkowiakiem z Tczewa.
Więcej w następnym numerze.
(tw)

II Memoriał T. Domaradzkiego
W sobotę w programie Jarmarku Moryńskiego były m.in. zawody strzeleckie, zorganizowane przez Koło LOK „Dzik” w Moryniu. Była to druga edycja Memoriału Tadeusza Domaradzkiego – prezesa koła w latach 1998-2014. Strzelano z karabinków pneumatycznych z dystansu 10 metrów. Uczestniczyły 23 osoby, w tym 3 kobiety. Wpisowe przeznaczono na leczenie Mai Widzińskiej z Klępicza - dziecka zmagającego się z chorobą nowotworową.
Wśród kobiet wygrała Monika Kłodzińska ze Szczecina, która wyprzedziła Barbarę Sołoduchę z Morynia i Ewę Stankiewicz z Łomży.