Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 36 z dnia 06.09.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W uchodźcach widzieć twarz konkretnej matki
i konkretnego dziecka

Będą nowe pociągi
Specjaliści znów tylko w szpitalu
Giełda Sprawiedliwego Handlu
Miłosna Europa
Chojnianka o Szczecinie
Jedziemy dla Ernesta
Nad Ostrowem bez zmian
Sport

Specjaliści znów tylko w szpitalu

Szpital Powiatowy sp. z o.o. w Gryfinie poinformował, że z dniem 31 sierpnia z przyczyn - jak to określono - od niego niezależnych - zawiesił działalność poradni specjalistycznych w Chojnie. Poradnia chirurgiczna, ginekologiczno-położnicza, urologiczna, otolaryngologiczna i okulistyczna zostają tymczasowo przeniesione do gryfińskiego szpitala.

Specjaliści przyjmowali w dawnej Przychodni Kolejowej przy ul. Kościuszki, którą Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy sprzedał kilka tygodni temu Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Salus, prowadzonemu przez Lecha Dradracha i Sławomira Koniecznego. Starostwo planuje przenieść gabinety na parter byłego internatu liceum przy ul. Dworcowej, ale prace adaptacyjne dopiero się rozpoczęły. O sprawie informowaliśmy w nr. 31.
Należy mieć nadzieję, że specjaliści szybko wrócą do Chojny, której mieszkańcy (jak i pacjenci z okolic) tego bardzo potrzebują. Jak na razie koordynacja działań zaszwankowała ze szkodą dla pacjentów, gdyż WOMP od dawna nie krył się z zamiarem sprzedaży budynku.

W zakupionym budynku Salus chce otworzyć m.in. aptekę. W dotychczasowej przychodni (na tej samej ulicy) pozostanie m.in. laboratorium.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska