Dzisiaj jest wtorek, 28 czerwca 2022 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 36 z dnia 06.09.2016

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
W uchodźcach widzieć twarz konkretnej matki
i konkretnego dziecka

Będą nowe pociągi
Specjaliści znów tylko w szpitalu
Giełda Sprawiedliwego Handlu
Miłosna Europa
Chojnianka o Szczecinie
Jedziemy dla Ernesta
Nad Ostrowem bez zmian
Sport

Giełda Sprawiedliwego Handlu

Stowarzyszenie Słubfurt w dniach 23-25 września zaprasza do Frankfurtu nad Odrą działaczy i małych producentów z polsko-niemieckiego pogranicza, którzy poszukują nowych rozwiązań w rolnictwie. Na giełdzie Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu) zaprezentują publiczności swoje doświadczenia, pomysły i produkty w ramach ponadgranicznej idei polsko-niemieckiego dwumiasta Słubfurt. Szwajcarska agroekonomistka Fausta Borsani przeprowadzi warsztaty i wykład pod tytułem „Między sprawiedliwym handlem a zyskiem. Czy ten, kto sieje - zbiera, czy też nie?”. Odbędą się panele dyskusyjne, warsztaty i rozmowy.

Udział w giełdzie jest bezpłatny (z noclegiem). Wymagane są wcześniejsze zgłoszenia. Ze strony polskiej przyjmuje je Adam Poholski - e-mail: [email protected], tel. 502 016 114.

Organizatorzy giełdy to współtwórcy Nowej Ameriki, która - jak mówi Michael Kurzwelly - jest konstrukcją rzeczywistości, tworzącą nową wspólną przestrzeń na polsko-niemieckim pograniczu, po obu stronach Odry i Nysy Łużyckiej. Uczestnicy szukać będą odpowiedzi na pytania: kim są konsumenci w tym regionie? Jak żyją, a przede wszystkim co chcą spożywać? Jak chcą robić zakupy? Jakie krajobrazy chcą oglądać? Następny temat to produkcja. Kto powinien produkować żywność i gdzie? Za jaką cenę? Jakie są istniejące kanały dystrybucji? Czy można je wykorzystać, a może należy zbudować nowe? Czy i jeśli tak, to w jaki sposób możemy wspólnie zdefiniować nasz wspólny rynek, uwzględniając różne warunki życia po polskiej i niemieckiej stronie?
(r)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska