Transodra Online
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 10 z dnia 06.03.2018

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Polskie obozy, algierskie gestapo, ukraińska pani
Na Włóczykiju pożegnano Tomka Mackiewicza
Osinów przed wieloletnimi przeszkodami
Co dalej z chojeńskimi zabytkami?
Nie zlikwidowali ZGM-u
W Qaarsut, Uummannaq i Saattut
Posprzątali cudze śmieci
Sport

SPORT

W kadrze na Węgry
15-letnia Sara Kierul z Chojny kolejny raz powołana została do reprezentacji Polski kobiet do lat 17 w piłce nożnej. Trenerka Nona Patalon skompletowała 22-osobowę kadrę na zaplanowany 6 i 8 marca dwumecz z reprezentacją Węgier w Budapeszcie. Zgrupowanie rozpoczęło się w niedzielę w Warszawie i potrwa do piątku. Będą to ostatnie towarzyskie mecze przed drugą rundą eliminacji mistrzostw Europy.

Sara Kierul

Przypomnijmy, że Sara gra na bramce. Od tej rundy jest zawodniczką zespołu niemieckiej II ligi kobiecej Blau-Weiss Hohen Neuendorf koło Oranienburga.Mistrzostwa województwa w Trzcińsku
W najbliższą sobotę i niedzielę 10-11 marca w hali w Trzcińsku-Zdroju trwać będzie Wojewódzka Olimpiada Młodzieży i Indywidualne Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w badmintonie.


A dwa tygodnie wcześniej, 24 lutego, w turnieju Olimpionik Cup w Lipianach wystąpiło aż 23 badmintonistów Krokusa Góralice. Łącznie startowało około 120 zawodników. Największy sukces odniosły dziewczęta w kategorii U13, zajmując trzy pierwsze miejsca: 1. Wiktoria Lewandowska, 2. Zuzanna Biel, 3. Martyna Ziętek. Wśród chłopców w tej samej grupie wiekowej drugie miejsce wywalczył Eryk Marczak, a czwarte Maciej Mieszko. W kategorii U11 Karolina Kozak zajęła drugą pozycję, Zofia Biel trzecią, a Maja Stańczyk czwartą, zaś wśród chłopców Miłosz Ziętek czwartą.Sportowcy nagrodzeni
Na sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju 26 lutego władze gminy wręczyły siedmiu osobom stypendia sportowe. Otrzymali je: Krzysztof Mieszko - brązowy medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski juniorów w sumo, badmintonista Krokusa Góralice Karol Gontarz (obydwaj nie mogli przybyć na obrady) oraz piątka młodszych badmintonistów, których widzimy na wspólnym zdjęciu z władzami gminy. Od lewej: przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Woźniak, Michał Makuchowski, Zuzanna Biel, Martyna Ziętek, Dominika Szumiło, Wiktoria Lewandowska i zastępca burmistrza Emilian Osetek. W tej młodszej grupie największe sukcesy odnieśli ostatnio M. Ziętek i M. Makuchowski, zdobywając w grze mieszanej brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii młodzików młodszych. Jako nieliczni w Polsce zostali objęci szkoleniem centralnym.


2-3 marca Martyna Ziętek i Michał Makuchowski uczestniczyli w Grand Prix Młodzików Młodszych w badmintonie Silesia Cup w Głubczycach (woj. opolskie). Zajęli trzecie miejsce w grze mieszanej. W grach singlowych zwyciężyli w grupach, przegrywając swoje spotkania w fazie pucharowej. W deblu (grali z M. Marcinkowską i K. Romanem ze Sławna) zakończyli swój start na etapie grupowym.
(tekst i fot. rr)Medale z Choszczna
Po raz pierwszy w zawodach - obok karateków UKS Karate Kyokushin Moryń - stanęli na starcie ich rówieśnicy z siostrzanego nowego klubu UKS KK Shodan Chojna. W gronie 137 zawodników z kilkunastu klubów uczestniczyli 24 lutego, pod okiem trenerów Piotra Kosa i Tomasza Gibowskiego oraz instruktora Marcina Florczaka, w ogólnopolskim młodzieżowym turnieju Choszczno Cup 2018 i zdobyli w swoich kategoriach aż siedem złotych medali i jeden brązowy. Z moryńskiego klubu na najwyższym podium stanęli: Vanessa Florczak, Kacper Matoszko, Kinga Rozkrut i Wiktoria Wiergowska (brąz wywalczył Dominik Rozkrut), a z chojeńskiego: Oliwia Białek, Daniel Gibowski i Karolina Iwaniak.


Start w Choszcznie był elementem przygotowań do Mistrzostw Makroregionu Zachodniego, które odbędą się 10 marca w Nowej Soli.Wielkanocny Bieg Zająca
Stowarzyszenie Sportowe „Fani Formy” oraz drużyna Łobuziaków zapraszają 2 kwietnia do Trzcińska-Zdroju na charytatywny I Wielkanocny Bieg Zająca. Trasa prowadzi ulicami Trzcińska - dla dzieci dystans 3 km, dla dorosłych (osoby, które ukończyły 16. rok życia) 5,6 km. Opłatę startową w wysokości 20 zł należy wpłacić na konto: Stowarzyszenie Sportowe „Fani Formy” z siedziba w Szczecinie - nr 67 1600 1462 1818 4532 4000 0001. Można przelać większą kwotę, a biegacz, który wpłaci najwięcej, otrzyma numer startowy 1.
Zgłoszenia przyjmowane są internetowo na stronie www.sport-time.com.pl. do 25 marca, a w dniu zawodów - o ile zostaną wolne miejsca. Rejestracja dzieci odbywa się wyłącznie e-mailem pod adresem: [email protected].
Stowarzyszenie Sportowe „Fani Formy” powołano w celu wspierania drużyny Łobuziaków z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju, także poprzez upowszechnianie wśród podopiecznych tej placówki kultury fizycznej, edukacji i sportu. Realizowane jest to w ramach czterech sekcji: biegowej, rowerowej, turystycznej i piłkarsko-siłowej. Przez dwa miesiące, począwszy od lutego, Fani Formy organizują akcję „Łobuziaki na rowery”, czyli zbiórkę na rowery, odzież rowerową i akcesoria sportowe. Wszystkie dary otrzymają dzieci podczas Biegu Zająca. Opłaty startowe w całości przekazane zostaną Łobuziakom na organizację 10-dniowego rajdu rowerowego w dniach 8-18 lipca na trasie Bolesławiec - Wrocław.
Start biegu nastąpi o godz. 14 z placu zabaw przy Domu Dziecka na ul. Dworcowej 3. Po dekoracji zwycięzców na godz. 15.30 zaplanowano trening siłowy, o 16.30 ognisko, o 17 prezentację „Rowerem na pustynię”.
Kontakt z organizatorem: [email protected], Katarzyna Otoka - tel. 722 33 56 35.Mroźny Puchar Polski
W sobotę w czwartej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu ZZPN Morzycko Moryń wygrało na wyjeździe z SCRS Barlinek 5:0. Bramki zdobyli: Blasius 2, D. Andrzejewski 2 i Gejdyk. Zootechnik Kołbacz został rozgromiony w Szczecinie aż 0:9 przez Świt Skolwin. Mecz w Chojnie między Odrą a Piastem Chociwel został przełożony na 21 marca.W sobotę rusza liga
W najbliższą sobotę i niedzielę 10-11 marca rusza w naszym województwie wiosenna runda piłkarskich lig. Jednak trudno powiedzieć, czy wszystkie mecze się odbędą, bo w miniony weekend w Pucharze Polski przeszkodą w rozegraniu kilku meczów był mróz, a za kilka dni mogą pojawić się problemy z rozmokłymi boiskami.
W III lidze Energetyk Gryfino - jak już podawaliśmy - wycofał się przed rundą wiosenną. Wszystkie pozostałe do rozegrania jego mecze przyznano rywalom jako zwycięstwa walkowerem.
W IV lidze w sobotę o godz. 15 wicelider Morzycko Moryń zagra na wyjeździe z piętnastą w tabeli Spartą Węgorzyno (w sierpniu u siebie pokonał ją 4:2). Poza tym: Hutnik Szczecin - Jeziorak Szczecin, Bałtyk Koszalin - Iskra Białogard, PC Kluczevia Stargard - Ina Goleniów, Vineta Wolin - Gryf Kamień Pomorski, Olimp Gościno - Intermarché-Rega Trzebiatów, Osadnik Myślibórz - MKP Szczecinek, Leśnik Manowo - Sokół Karlino, Rasel Dygowo - Gryf Polanów.
W wojewódzkiej klasie okręgowej w sobotę o 15 w Chojnie derby: Odra - Ogniwo Babinek. Godzinę wcześniej Błękit Pniewo zmierzy się w Dębnie z Dębem. Inne mecze: Zorza Dobrzany - Biali Sądów, Stal Szczecin - Arkonia Szczecin, Iskra Golczewo - Flota Świnoujście, Piast Chociwel - Wicher Brojce, Mierzynianka Mierzyn - Chemik Police, Błękitni II Stargard - Wybrzeże Rewalskie Rewal.

W regionalnej klasie okręgowej w grupie północnej w niedzielę Odrzanka Radziszewo gra w Ińsku z Iną. W grupie południowej w sobotę: Czarni Lubanowo - Czcibor Cedynia, Klon Krzęcin - Orzeł Trzcińsko-Zdrój, Zieloni Zielin - Sokół Pyrzyce, Kłos Pełczyce - Drawa Drawno, Piast Karsko - Myśla Dargomyśl, Gavia Choszczno - Polonia Giżyn, Sęp Brzesko - SCRS Barlinek, Unia Dolice - Orkan Suchań.

A-klasa - grupa III: Wołczkowo-Bezrzecze - Zootechnik Kołbacz, Zryw Kołbaskowo - Leśnik Kliniska, Aquila Szczecin - Kasta Szczecin-Majowe, OKS Center MD Goleniów - Tanowia Tanowo, Vielgovia Szczecin - Orzeł Grzędzice, Sparta Skalin - Znicz Niedźwiedź.
Grupy IV i VI A-klasy zaczynają rundę wiosenną 17 marca, a B-klasa 7 kwietnia.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska