Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 04 z dnia 22.01.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Jurek wraca!
Na kogo działa nienawiść w mediach?
Paweł Adamowicz – gdańszczanin,
obywatel Rzeczpospolitej

Rowerem ze St. Czarnowa do Szczecina
Czy znajdą wyjście z pata?
Jubileuszowy Rocznik
Likwidator ZGM
Sport

Rowerem ze St. Czarnowa do Szczecina

Stare Czarnowo ma być połączone ze Szczecinem 9-kilometrową drogą rowerową biegnącą przez Kołbacz. Umowę na unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa (w ramach strategii Zintegrowane Inwestycje Terytorialne dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego) podpisali 27 grudnia marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wójt Marzena Grzywińska. Inwestycja ma kosztować prawie 5,5 mln zł, a unijne wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 4,6 mln. Przedsięwzięcie realizowane będzie wspólnie ze Szczecinem, który uczestniczy w kosztach. Najpierw 250 m drogi rowerowej powstanie na rogatkach Szczecina w ciągu ulicy Pyrzyckiej, gdzie zaplanowano parking typu Bike & Ride z wiatą i z co najmniej 20 miejscami postojowymi. Dalej 9 km trasy przebiegnie po śladzie nieczynnej od 1949 roku i rozebranej w 1992 linii kolejowej.

Wójt Marzena Grzywińska i marszałek Olgierd Geblewicz

To największy turystyczno-rekreacyjny projekt infrastrukturalny w historii Starego Czarnowa. Dwa lata kompletowano pozwolenia i dokumentację. - Wielu twierdziło, że budowa tej ścieżki nie ma szans powodzenia, a nam się to uda. Rozpoczęcie prac planujemy na wiosnę. Trasa powinna być gotowa do końca roku - mówi wójt Grzywińska.

- Konsekwentnie we współpracy z zachodniopomorskimi samorządami wdrażamy w życie plan budowy spójnej sieci tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim. Mają one służyć turystom i mieszkańcom. Moda na rower nie słabnie, dlatego każdy nowy odcinek infrastruktury dla cyklistów cieszy. W tym miejscu regionu cieszy podwójnie, bo to Szczeciński Obszar Metropolitalny, gdzie połączenia drogowe i trasy rowerowe mają szczególne znaczenie dla codziennego życia - oznajmił marszałek Geblewicz.
(m)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska