Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 04 z dnia 22.01.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Jurek wraca!
Na kogo działa nienawiść w mediach?
Paweł Adamowicz – gdańszczanin,
obywatel Rzeczpospolitej

Rowerem ze St. Czarnowa do Szczecina
Czy znajdą wyjście z pata?
Jubileuszowy Rocznik
Likwidator ZGM
Sport

SPORT

W Baniach 13 stycznia jednym z punktów 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był bieg i marsz nordic walkingu „Policz się z cukrzycą” (fot. Chmioła & Puławska)

W Moryniu 12 stycznia zorganizowano szóstą moryńską edycją biegu „Policz się z cukrzycą” (fot. MOK)

W sali gimnastycznej moryńskiego Zespołu Szkół rozegrano 14. Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Morynia. Wygrała Wataha z Chojny, drugi był Bielin, a trzecie miejsce zajął zespół o nazwie Tymek.
(fot. MOK)


W Gryfinie już dwudziesty pierwszy raz Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszył Błyskawiczny Orkiestrowy Turniej Szachowy WOŚP 2019. Odbył się on w sobotę 12 stycznia w Pałacyku pod Lwami. Organizatorem był UKS Biały Pion. Tradycyjnie już (szósty rok z rzędu) przygotowano wystawę pochodzących z różnych zakątków świata kompletów do gry w szachy (w tym z pięknej kolekcji państwa Hajdasiów z Gryfina): z drewna, metalu, plastiku, kamienia. Twórcy wymyślnych figur inspirację czerpali np. z cyklu o Harrym Potterze czy z „Gwiezdnych wojen”. W Pałacyku był też kiermasz ciast upieczonych przez mamy szachistów, a także minilicytacja pamiątek WOŚP i gadżetów szachowych.
Na starcie zawodów stanęło 40 szachistów, w tym 11 dorosłych i 9 dziewcząt. Rozegrano 9 pięciominutowych rund. Wygrał Adam Pawlicz z jednym punktem przewagi nad Dariuszem Pawliczem (obaj ze Szczecina). Kolejne pozycje zajęli gryfinianie: Bogdan Zieliński i junior Szymon Soszka, a piąty był Jacek Klimaszewski z Kołbacza. Czołówka dziewcząt to: Hanna Tokarek, Martyna Kuryło i Liwia Babińska (wszystkie po 5,5 pkt).
Cały dochód przekazano do puszki WOŚP - w sumie ponad 2 300 zł.

fot. Justyna Pejska


Wraca ręczna
Nie ma zmiany na stanowisku trenera II-ligowych piłkarzy ręcznych KPR Gryfino. Nadal jest nim Arkadiusz Augustyniak (jednocześnie od października wójt gminy Banie). Zapowiedział, że chce prowadzić zespół w walce o I ligę.
Trwa jeszcze przerwa po rundzie jesiennej. Gryfinianie w połowie stycznia rozegrali w Niemczech wyjazdowy sparing z SV Eberswalde. Pokonali gospodarzy 35:32, prowadząc przez cały mecz. Skład i zdobyte bramki: Gołofit, J. Młynarczyk, Słomczyński – Telenga 10, Kręcki 7, Lasko 6, Maciej Jezierski 5, Gała 4, Kminikowski 2, Łobos 1, Karbowski.
W tym miesiącu do drużyny wrócił Przemysław Tołyż. Pochodzi z Bań, a w gryfińskim zespole grał już trzy lata. Po półtorarocznej przerwie występował w lidze niemieckiej. Teraz - jak mówi na klubowej stronie KPR - chciałby pomóc chłopakom awansować do I ligi.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej gryfinianie rozegrają na wyjeździe 26 stycznia z drużyną Latocha Agropom Gniew.

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska