Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 15 z dnia 09.04.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Jednak strajk!
Rezygnacja przewodniczącego
Rocznica forsowania i konferencja
Teatr przyszedł do szkoły
Wybory w Cedyni
Drugie miejsce w Warszawie
Piosenki z tekstem
Romantyczna grusza chce być słynna w Polsce
Sport

Wybory w Cedyni

Jak już informowaliśmy, w najbliższą niedzielę 14 kwietnia powtórzone zostaną wybory radnego Rady Miejskiej w Cedyni w okręgu nr 1. Głosować będą mieszkańcy ulic: Bolesława Chrobrego, Chopina, Kościuszki, ks. Skorupki, ks. Ściegiennego i pl. Wolności. W październiku wygrał tam dwoma głosami (81 do 79) kandydat ugrupowania obecnego burmistrza Adama Zarzyckiego 43-letni Andrzej Szperka, pokonując 54-letniego Witolda Prucnala z komitetu byłej burmistrz Gabrieli Kotowicz. Jednak z urny wyjęto 162 karty do głosowania, choć wyborcom wydano ich tylko 160. Z tego powodu Sąd Okręgowy w Szczecinie 22 stycznia unieważnił wybory w tym okręgu.
W powtórzonych wyborach startują ponownie ci sami kandydaci. Obaj mieszkają w Cedyni. Lokal wyborczy (dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni przy ul. Mieszka I 21 otwarty będzie od godz. 7 do 21.

Dwa tygodnie później, czyli w niedzielę 28 kwietnia ponowne wybory przeprowadzone zostaną w gminie Widuchowa w okręgu nr 12 (sołectwa: Czarnówko, Marwice i Pacholęta). Przyczyną powtórki jest wydanie wyborcom podczas wyborów 21 października 20 nieostemplowanych kart. Maria Markowicz wygrała wtedy 20 głosami ze Zbigniewem Pobereszką. Lokal wyborczy (dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych) mieścić się będzie w Szkole Podstawowej w Widuchowej.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska