Sport
Tomasz Narkun

SPORT

Boks w CK
W sali widowiskowej Centrum Kultury w Chojnie odbył się w sobotę mecz bokserski, w którym Pomorze Zachodnie pokonało Wielkopolskę. Gościem specjalnym był Tomasz Narkun - pochodzący ze Stargardu zdobywca wielu międzynarodowych laurów w sportach walki. Głównym organizatorem zawodów był Klub Bokserski Garda Chojna na czele z Jarosławem Przygodą. Podczas imprezy prowadzono zbiórkę na leczenie 4-letniej Nadii.

Piłka nożna
IV liga. Morzycko Moryń w sobotę uległo u siebie Orłowi Wałcz 0:8. Morynianie stracili bramkę już w 1’, ale do przerwy było tylko 0:2. Jednak w drugiej połowie zdecydowanie dominowali goście. Skład: Nazaruk, Jasnos, Ogonowski (74 Kozak), Kowalczyk, Fryska, Kustiaiev (80 Bugaj), Lewandowski (75 Bartel), P. Lorenc (63 Kalata), Mularczyk, Rząd, Pohorecki.
Inne wyniki: Gryf Kamień Pomorski - Sparta Węgorzyno 1:2, Hutnik Szczecin - MKP Szczecinek 1:1, Chemik Police - Leśnik Manowo 3:0, Sokół Karlino - Intermarché-Rega Trzebiatów 2:1, Pogoń Połczyn-Zdrój - Polski Cukier Kluczevia Stargard 2:6, Ina Goleniów - Błękitni II Stargard 3:0, Olimp Gościno - Rasel Dygowo 1:4. Prowadzi Chemik, a Morzycko jest przedostatnie. W niedzielę o 16 gra w Stargardzie z Błękitnymi II.

Klasa okręgowa. W sobotę Odra Chojna na własnym boisku wygrała z Dębem Dębno 3:0, a wszystkie bramki padły po przerwie i dopiero w końcówce. Pierwszą strzelił w 78’ z karnego Latuszek, a dwie następne Tkaczuk w 85 i 90’. Skład: A. Andrzejewski, Madera, Nagaj, Chwałek, Dopierała, Borczyński (80 Zygmunt), Miksiewicz, Pożyczka, Latuszek, Daszkiewicz (46 K. Kusiak), Tkaczuk.
Ogniwo Babinek przegrało u siebie z wiceliderem - Iskierką Szczecin 3:5 (1:3). Przy stanie 0:2 kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył w 23’ Gnap. Jednak dwie minuty później goście zwiększyli przewagę. Po przerwie kontaktową bramkę strzelił w 51’ Kuś, ale gole szczecinian w 61 i 92’ rozwiały marzenia o korzystnym wyniku. Jedynie na koniec w 94’ Sikorski zmniejszył rozmiary porażki. Ogniwo: Dąbrowski, Kuś (70 Włoch), Glanert, Gnap, Janas, D. Kaniecki (31 Walczak), G. Kaniecki, Kuzio, Stelmasik, Woźniewski, Sikorski.
Poza tym: Zorza Dobrzany - Mierzynianka Mierzyn 3:3, Stal Szczecin - Biali Sądów 1:1, Światowid 63 Łobez - Gavia Choszczno 3:1, Osadnik Myślibórz - Piast Chociwel 1:1, Flota Świnoujście - Sokół Pyrzyce 3:0, Iskra Golczewo - Jeziorak Szczecin 1:2. Prowadzi Flota. Odra jest na 11. miejscu, a Ogniwo na 13. W sobotę o 11 Odra gra na wyjeździe z Mierzynianką, a Ogniwo o 17 w Pyrzycach z Sokołem.

A-klasa. Czcibor Cedynia - Świt Barnimie 3:0 walkower, SCRS Barlinek - Energetyk Gryfino 5:2 (Tomczyk, Kuchcik), Sęp Brzesko - Drawa Drawno 2:4, Klon Krzęcin - Stal Lipiany 2:7, Polonia Giżyn - Unia Dolice 0:3, Ina Ińsko - Kłos Pełczyce 0:0, Piast Karsko - Orkan Suchań 6:3. Zieloni Zielin mieli grać z Błękitem Pniewo, który wycofał się, więc wygrali walkowerem 3:0. Prowadzą Orkan i Czcibor. Energetyk jest na 8. miejscu, a Zieloni na 11.

B-klasa. Gr. III. Odrzanka Radziszewo - Zootechnik Kołbacz 2:1 (Wicher 2 - Tawrel), Grot Gardno - Czarni 44 Szczecin 2:2 (A. Chmielowski, Borsuk), Tanowia Tanowo - Hanza Goleniów 8:0, Chemik II Police - Vielgovia Szczecin 2:1, Aquila Szczecin - Zryw Kołbaskowo 4:2, Leśnik Kliniska - Wołczkowo-Bezrzecze 2:3, Znicz Niedźwiedź - Kasta Szczecin-Majowe 5:0. Prowadzi Tanowia.
Gr. IV. Piast Piaseczno - Iskra Banie 0:2 (Karbowski, Bykowski), Korona Klępicz - Mieszko Mieszkowice 0:3 (Czyżak, Budynkiewicz, Paszko), Witniczanka Witnica - LUKS Krzywin 3:2 (Waluś 3 - Mucha, Szurko), Czarni Czarnówko - Czarni Lubanowo 0:4 (Kaźmierczak 2, Kowalczyk, Magdziarz), Zjednoczeni Kurzycko - Łabędź Widuchowa 1:0 (Cacaj), Rurzyca Nawodna - Chrobry Lisie Pole 4:2 (dla zwyc. Surowiecki, Hrycaj, Karakicz, Gaj). Prowadzi Iskra.

C-klasa. Polonia Gryfino - Zryw Góralice 7:1 (Groszewski 4, Najda 2, Piotrowski - Lewandowski), Sokół Różańsko - Iskra II Banie 0:2 (Sadowski, Koper), Sparta Sobiemyśl - Wicher Steklno 2:5 (Pulka, Florczak - Wojtas, Wawerek, Soliński, Krawczyk, Serafin), Sekwoja Brwice - Tywa Swobnica 3:0 walkower. Prowadzi Sekwoja.