Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 37 z dnia 10.09.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Prośba o przebaczenie
Międzynarodowe manewry w Chojnie
Urodzinowy Dzień Zabytków
Wojewódzka starościna
Zamczyska czar, rycerstwa gwar
Zamczysko odkryte
„Norymberga” w Schwedt
Sport

Międzynarodowe manewry w Chojnie

Międzynarodowe manewry pożarnicze trwać będą w Chojnie w najbliższą sobotę 14 września w godz. 10-14 na lotnisku na placu ćwiczebnym OSP (koło pasa kołowania, za ul. Andersa). Podobnie jak przed rokiem, organizatorem jest chojeńska Ochotnicza Straż Pożarna, a udział wezmą strażacy ochotnicy z partnerskich jednostek: z Niemiec (Schwedt), Czech (Sušice), Ukrainy (Młynów), natomiast z Polski: OSP Chojna, Nawodna, Brwice, Krajnik Dolny, Trzcińsko-Zdrój, Mieszkowice, Stare Łysogórki, Cedynia i Czachów oraz JRG Gryfino. W sumie uczestniczyć będzie ok. 150 osób. W programie m.in.: ćwiczenia z gaszenia budynków mieszkalnych i gospodarczych, z taktyki działań ratowniczych (symulacja wypadków drogowych z osobami poszkodowanymi) oraz z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Końcówka ubiegłorocznych międzynarodowych manewrów w Chojnie

Jak podkreślają organizatorzy, są to jedyne takie ćwiczenia w Polsce. Ich międzynarodowy charakter pozwoli na porównanie procedur i wymianę doświadczeń. Manewry dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Tydzień później, czyli 21 września, również na chojeńskim lotnisku (ale na boisku przy ul. Orląt, koło Środowiskowego Domu Samopomocy) odbędą się powiatowe zawody strażackie. Początek o godz. 10.
(tekst i fot. rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska