Dzisiaj jest czwartek, 27 lutego 2020 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 47 z dnia 19.11.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Będzie centrum przesiadkowe
Kto dostał Bociana?
Gwałty i marzenia, czyli czym jest wojna
Gryfino znów roztańczone
Test na cierpliwość
Nowa wystawa w Trzcińsku
Sport

Gryfino znów roztańczone


Jak już zapowiadaliśmy, jubileuszowy dziesiąty Festiwal Małych Form Ruchowych „Jesienna Scena Tańca” odbędzie się w Gryfińskim Dom Kultury w najbliższy weekend 22-24 listopada. Organizatorami są: Teatr Tańca Ego Vu, GDK i Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU przy finansowym wsparciu województwa zachodniopomorskiego, starostwa powiatowego i gminy Gryfino. W programie m.in.: spektakle, warsztaty tańca w różnych technikach dla tancerzy zaawansowanych i osób początkujących, wystawa fotograficzna, jam session i jubileuszowe niespodzianki. Trwa już sprzedaż biletów na spektakle w cenie 20 zł za jeden dzień. Przedstawienie dla dzieci: 5 zł. Bilety można kupić w sekretariacie GDK (ul. Szczecińska 17) lub przed samymi spektaklami w kasie kina Gryf. Istnieje także możliwość wcześniejszej rezerwacji przez e-mailowy kontakt z pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu Elizą Hołubowską: [email protected]

Oto program spektakli:

piątek 22 listopada
19.00 młodsza grupa Teatru Tańca Ego Vu – „Let’s change” (czas trwania: 25 minut), Teatr Tańca ENZA – „Koniec kontemplacji” (17’), Marlena Bełdzikowska – „Przed jutrem” (25’)

Urszula Bernat-Jałocha

sobota 23 listopada
19.00 Urszula Bernat-Jałocha, Marcin Motyl – „Showreel” (40’), Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna – „Her(t)z” (45’)
21.30 klub Schowek – jam session

Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu (fot. Robert Stachnik)

niedziela 24 listopada
13.00 spektakl dla dzieci w wykonaniu Małego Teatru Tańca Kiosk Ruchu – „Jak kochają się kasztany?”
19.00 Zespół Tańca Współczesnego Fajber Flex – „Gdy rozbłyśnie” (18’), Maciej Kuźmiński Company – „Dominique” (12’), Teatr Tańca Ego Vu – „Niestrojenie” (30’)

Nieodłączną częścią Jesiennej Sceny Tańca są warsztaty dla tancerzy, jak i osób, które dopiero chcą sprawdzić swoje predyspozycje do takiej formy ruchu. Dwudniowe zajęcia w sobotę i niedzielę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie (ul. Niepodległości 16) kosztują 60 zł. Do wyboru są następujące rodzaje warsztatów: technika tańca współczesnego (prowadzący: Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl) w sobotę w godz. 9.30-11 i w niedzielę 10-11.30; improwizacja (U. Bernat-Jałocha i M. Motyl) w sobotę 11.15-12.45 i w niedzielę 11.45-13.15; hip-hop/choreografia (prowadzi Mateusz Sobecko) w sobotę 13.00-15.30, a w niedzielę w godz. 13.30-16.00 commercial dance/new age. Zapisy i szczegóły u Eweliny Tołyż – e-mail: [email protected]
Urszula Bernat-Jałocha to tancerka, pedagożka, choreografka, członkini zespołu Opery na Zamku w Szczecinie, była także tancerką Teatru Wielkiego w Poznaniu. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie ze specjalizacją pedagoga baletu, kontynuowała naukę w Scottish School of Contemporary Dance. Jako choreografka debiutowała spektaklem „Nondescript” podczas VII Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca.
Marcin Motyl – freelancer, tancerz, choreograf, pracował w Polskim Teatrze Tańca. Jego największym osiągnięciem choreograficznym jest spektakl „Plan” (2016) w ramach IX Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca.
Mateusz Sobecko – tancerz, instruktor, choreograf. Szkolił się w Los Angeles i w Nowym Jorku na trzymiesięcznym stypendium w Broadway Dance Center. Zwycięzca ósmej edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Twórca choreografii do popularnych programów telewizyjnych.

Tegoroczną nowością festiwalu będzie w niedzielę o godz. 13 spektakl taneczny dla dzieci od lat 8 zatytułowany „Jak kochają się kasztany?”. W wymiarze zrozumiałym i dostosowanym do wieku odbiorców traktuje o kwestiach intymności, bliskości i miłości. Jak kochają się rajskie ptaki? Albo pszczoły? Jak się dzieli pantofelek? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą tancerze działającego w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie i składającego się z dziewcząt w wieku 8-17 lat Małego Teatru Tańca Kiosk Ruchu. To taneczna opowieść o pięknie przyrody, a zarazem przekrój dziecięcych dylematów związanych z bliskością. Reżyseria: Krzysztof Lubka, muzyka: Dennis Lloyd, James Blake, Alice Merton.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska