Dzisiaj jest piątek, 22 stycznia 2021 r.
Transodra Online
Rocznik Chojeński
Znajdziesz nas na Facebooku
„Gazeta Chojeńska” numer 48 z dnia 26.11.2019

Prezentujemy tu wybrane teksty z każdego numeru.
Wszystkie artykuły i informacje znajdują się w wydaniu papierowym.
Bronią Kostrzyneckiego Rozlewiska
Miasto jak z bajki
12 stycznia kolejny Finał WOŚP
Drugi kawałek murów na finiszu
Będzie nowy Rocznik
Jak to było zaraz po wojnie?
Non omnis moriar
Nawodna w Atenach
Sport

Miasto jak z bajki

„Trzcińsko-Zdrój, gotyckie miasto jak z bajki” – tak relacjonowało Polskie Radio swą audycję z cyklu „Jedyne takie miejsce”, nadawaną w Jedynce w sobotę przed południem. Prowadzący redaktorzy: Roman Czejarek i Grzegorz Frątczak zasiadali w studiu zlokalizowanym w trzcińskiej Izbie Pamięci (w dawnym młynie).

Popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny Roman Czejarek (z prawej) ze swym redakcyjnym kolegą Grzegorzem Frątczakiem w Trzcińsku-Zdroju (fot. UM Trzcińsko-Zdrój)

„Trzcińsko-Zdrój w województwie zachodniopomorskim to urokliwe miejsce, gdzie w XXI wieku zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, a wszystko wygląda, jak wyjęte z bajki. A w tle Nowa Marchia, joannici, templariusze i sekrety II wojny światowej” – tak radiowcy reklamowali swą audycję. Na ogólnopolskiej antenie ich gośćmi byli m.in.: burmistrz Bartłomiej Wróbel, szefowa biblioteki Regina Brzezińska, przedstawiciele Stowarzyszania Miłośników Ziemi Trzcińskiej i Fundacji Droga Lotha, Piotr Mańczak (zakładający w mieście prywatne muzeum militariów), Zdzisław Iwanicki (prezes stowarzyszenia „Dom z Sercem”, prowadzącego w budynku byłego uzdrowiska Dom Pomocy Społecznej), regionalista Andrzej Krywalewicz, Helena Dura z Koła Gospodyń Wiejskich w Stołecznej, organizujący III Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków: Katarzyna Otoka, Emilia Ośmiałowska i Piotr Przytuła, malarz amator Marek Stanisławski, instruktorka śpiewu Elżbieta Moska, przedstawicielka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Jolanta Sojka.
(rr)

do góry
2020 ©  Gazeta Chojeńska