OFFensywa Teatralna
Nowe Horyzonty Tournée w Gryfinie

SPORT

Grand Prix zakończone
Piotr Kos zdobył tegoroczne Grand Prix Gryfina w szachach. Turniej finałowy rozegrano 21 grudnia. Wcześniej przez cały rok odbyło się 10 zawodów eliminacyjnych. W sobotnim finale jubileuszowej XV edycji stanęło na starcie 35 młodych szachistów. Kos wygrał wszystkie partie, zdobywając komplet punktów, czym przypieczętował swe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. O jeden punkt mniej zdobyli: Justyna Kruszewska, Miłosz Duda, Karolina Sołtys i Szymon Krech. Czołówka w końcowej klasyfikacji:

Od prawej: P. Kos, J. Kruszewska i Sz. Krech
Sklasyfikowano 47 osób, w tym 33 ze szkół podstawowych, 10 z gimnazjów i 4 ze szkół ponadgimnazjalnych.
Już w styczniu rusza Grand Prix 2014.

Młodzi siłacze
W Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie 16 grudnia zorganizowano świąteczne mistrzostwa szkoły w wyciskaniu 25-kilogramowej sztangi. Najpierw przeprowadzono eliminacje, a w finale zmierzyła się najlepsza szóstka. Uczestnicy w dwóch 10-minutowych seriach mieli jak najwięcej razy wycisnąć sztangę w górę. Ostatecznie wygrał Adam Łużny (312 razy, czyli w sumie 8 ton i 736 kg). Drugi był Hubert Josik - 310 razy (8, 680 t), a trzeci Grzegorz Porczyński (6,636 t). Dalsza kolejność: 4) Filip Barczyk 5,768 t, 5) Dawid Glubs 5,152 t i 6) Mateusz Marczewski 3,566. Na zdjęciu w środku zwycięzca Adam Łużny, z lewej Grzegorz Porczyński, z prawej Hubert Josik.